جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ترفندهای سریع برای پاک کردن لکه رنگ مو از روی فرش و قالی

ترفندهای سریع برای پاک کردن لکه رنگ مو از روی فرش و قالی

رنگ‌ کردن مو‌ها در خانه اتفاق جدیدی نیست و بسیاری از خانم‌ها و آقایان از گذشته تا‌ به‌ امروز از‌ این‌ روش به‌ جای مراجعه به آرایشگاه‌ ها استفاده می‌کردند. رنگ‌ کردن مو در خانه فواید و عیب‌ هایی دارد که از جمله بزرگترین عیب‌های آن می‌توان به ایجاد لک‌های قوی در صورت ریختن برروی فرش اشاره کرد.

در‌صورتی‌که رنگ مو بر روی قالی بریزد، باید هرچه سریعتر برای شستشوی فرش چاره‌ای بیندیشد. در این زمینه ترفند‌های مختلفی وجود دارد که با به‌کار‌ گیری آنها خیلی زود به نتیجه می‌رسید و درصد زیادی از لکه‌های به‌وجود‌آمده را از بین می‌برید.

ترفندهای سریع برای پاک کردن لکه رنگ مو از روی فرش و قالی

آیا واقعاً می توان رنگ مو را از روی موکت یا فرش پاک کرد؟

بله خوشبختانه، با استفاده از موادی که از قبل در خانه دارید، می توان آن را حذف کرد. اما رنگ مو اگر به سرعت پاک نشود می تواند فرش یا موکت شما را لکه دار کند. در حالی که از بین بردن رنگ موهای تیره دشوار است، اما راه هایی وجود دارد که می توانید سریعاً رنگ های روشن تر را از فرش خارج کنید. نکته کلیدی این است که قبل از شروع به کار، مقدار زیادی از آن را تمیز کنید.

در صورت ماندگاری لکه‌ها پیشنهاد می‌دهیم که از بهترین قالیشویی شهر خود کمک بگیرید. این مراکز با دارابودن بهترین تجهیزات و امکانات کمکتان می‌کنند تا حتی قوی‌تری لکه‌ها از بین بروند و اثری از آنها برروی فرش‌هایتان باقی نماند.

ترفندهای سریع برای پاک کردن لکه رنگ مو از روی فرش و قالی

ترکیب صابون و شامپو برای پاک کردن رنگ مو از روی فرش

صابون و شامپو که در همه خانه‌ها وجود دارد، می‌تواند یک لکه‌بر خوب باشد که با استفاده از آن بتوانید پاك كردن رنگ از روي فرش دستباف را به راحتی انجام دهید؛ برای استفاده از این روش در ابتدا با استفاده از یک دستمال تمیز، سعی کنید بیشتر رنگ را از روی فرش پاک کنید. سپس مقداری صابون رنده شده یا شامپو را روی لکه بزنید و با دستمال پخش کنید؛ در نهایت با دستمال دیگر و آب به خوبی فرش را پاک کنید.

پاک کردن رنگ مو از روی فرش با استفاده از اسپری مو

برای استفاده از این روش، اسپری مو را از فاصله چند سانتی متری مستقیماً روی لکه رنگ مو اسپری کنید و آن را با استفاده از یک حوله تمیز به خوبی پاک کنید؛ در صورتی که لکه رنگ مو پاک نشد، مجدد این روند را ادامه دهید. توجه داشته باشید بعد از هر مرحله، محل مورد نظر را با آب سرد و دستمال تمیز کنید.

 استفاده از سرکه سفید برای پاک کردن لکه فرش

اگر لکه رنگ مو روی فرش قدیمی شده بود، بهترین ترفند برای پاک کردن آن استفاده از ترکیب سرکه و مواد شوینده است؛ برای استفاده از این روش لازم است در یک ظرف مناسب 1 قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی، یک قاشق غذاخوری سرکه سفید و 2 لیوان آب را با یکدیگر ترکیب کنید؛ سپس با استفاده از یک فرچه تمیز، لکه را از روی فرش پاک کنید و درنهایت با دستمال مرطوب حل مورد نظر را پاک کنید.

پاک کردن رنگ مو از روی فرش با آمونیاک

در صورتی که از مواد بالا برای پاک کردن لکه رنگ استفاده کرده‌اید و به نتیجه دلخواه نرسیده‌اید، می‌توانید آمونیاک را امتحان کنید. آمونیاک می‌تواند سرسخت‌ترین لکه‌ها را از بین ببرد. به همین منظور لازم است، در یک ظرف مناسب یک قاشق غذاخوری آمونیاک، یک قاشق چایخوری مایع ظرفشویی را در 2 فنجان آب گرم مخلوط کنید و محلول به دست آمده را با استفاده از یک پارچه تمیز روی لکه بمالید. سپس 30 دقیقه زمان دهید تا محلول روی لکه فرش باقی بماند؛ بعد از گذشت این مدت با یک اسفنج تمیز محل مورد نظر را پاک کنید و در صورتی که لکه کامل از بین نرفت، مجدد این روند را ادامه دهید.

ترفندهای سریع برای پاک کردن لکه رنگ مو از روی فرش و قالی

پاک کردن رنگ مو با جوش شیرین

از دیگر مواد مناسب برای از بین بردن لکه که در بیشتر خانه‌ها وجود دارد، جوش‌شیرین است؛ برای استفاده از این روش مقداری آب داغ، نمک و جوش‌شیرین را با هم ترکیب کرده تا ماده خمیری به دست آید؛ سپس مواد را روی لکه قرار داده و 30 دقیقه بگذارید و در نهایت با دستمال تمیز و آب محل را تمیز کنید؛ توجه داشته باشید که جوش‌شیرین رطوبت را به خوبی جذب می‌کند؛ در نتیجه برای ازبین بردن رطوبت فرش، مقداری از این ماده را روی لکه ریخته و 15 دقیقه زمان دهید تا رطوبت را جذب کند؛ سپس با استفاده از جاروبرقی جوش‌شیرین را از سطح فرش جمع کنید.

بیشتر بخوانید:

پاک کردن لکه چسب از روی فرش
چگونه لکه حنا را از روی فرش پاک کنیم ؟
پاک کردن لکه رژلب از روی فرش و موکت
چطور لکه استفراغ را از روی فرش پاک کنیم؟
چطور لکه قهوه را از روی فرش پاک کنیم؟
4 ترفند برای پاک کردن لکه شکلات از روی فرش
پاک کردن لکه جوهر خودکار و ماژیک از روی فرش و موکت
3 ترفند خانگی برای از بین بردن لکه قطره آهن از روی فرش

0 0 رای‌ها
امتیاز شما
0 دیدگاه
بازخوردهای (Feedback) اینلاین
مشاهده همه دیدگاه‌ها
 
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است.