پاک کردن لکه استفراغ شاید یکی از سخت‌ترین تجربه‌ها باشد که فرش پامچال در این مطلب به شما خواهد گفت چگونه لکه استفراغ را از روی فرش پاک کنیم، با ما همراه باشید

 

چطور لکه استفراغ را از روی فرش پاک کنیم؟

 

استفراغ روی فرش معمولا لکه و بوی بدی از خود بجا می گذارد بهتر است اول مواد را با دستمال برداشته و بعد اقدام به رفع آن با نمک و بکینگ پودر و شامپو کنید.

 درصورت ریختن استفراغ روی فرش چه باید کرد؟

1. لباس مناسب و دستکش تان را بپوشید، طوری که لباس های خانگی تان در پروسه تمیزکاری کثیف نشوند. دستکش ها مانع از بو گرفتن دست می شوند.

2. تمام درب ها و پنجره ها را باز بگذارید تا هوای خانه تهویه شود.

3.از دستمال یا حوله کاغذی برای برداشتن بخش های جامد استفراغ استفاده کرده و آن را در سطل زباله بگذارید. این دستمال ها را در ماشین لباسشویی نشویید چون ممکن است مواد داخل آن به لباس ها بچسبند.

4. برخی از مواد جاذب مانند نمک ، بکینگ پودر، نشاسته ذرت ، شن یا دئودورانت فرش در بخش مورد نظر بریزید و محل را به مدت 15 دقیقه ترک کنید. این کار باعث می شود که استفراغ را از الیافت فرش بلند شود.

5. از جاروبرقی برای برداشتن مواد باقیمانده دیگر استفاده کنید.

6. برای تمیز کردن محل کثیف شده میتوانید از یک شامپو فرش استفاده کنید.

7. لکه ها را با استفاده از پارچه مرطوب و تمیز پاک کنید. پارچه را به زمین نسایید چراکه این کارموجب وارد کردن مواد استفراغ به الیاف فرش می شود.

8. اجازه دهید که قسمتی را که تمیز کرده اید ، یک شب بماند و به طور طبیعی خشک شود.

9. حتی اگر فرش را بخوبی تمیز کرده باشید و تهویه اتاق هم مناسب بوده باشد ، ممکن است بوی تند و زننده استقراغ باز هم ادامه داشته باشد. اگر بو خیلی تند بود ، مراحل مذکور را دوباره طی کنید.

10. قسمت کثیف شده روی فرش را میتوان با استفاده از یک بخار شو به طور کامل تمیز کرد. بخار به از بین بردن باکتری ها و میکروب هایی که موجب ایجاد بویی بد می شوند بسیار موثر است.

11.برای اطمینان از تمیزی کامل میتوانید از برخی ضد عفونی کننده ها نیز استفاده کنید.

12. از یک دئودورانت فرش برای اسپری کردن روی محل مورد نظر استفاده کنید ؛ و نیز میتوان از روغن مرکبات ، روغن درخت چای یا روغن اسطخودوس برای تمیز کردن فرش از هرگونه بوی بد استفاده کرد.

13. پس از انجام تمامی این مراحل فرش کاملا تمیزمیشود ، اکنون یک بار دیگر با دستمالی تمیز محل مورد نظر را تمیز کنید.

 

بیشتر بخوانید:

      چگونه لکه حنا را از روی فرش پاک کنیم ؟

      ضد عفونی کردن فرش های ماشینی برای مقابله با کرونا


    
 
  نام و نام خانوادگی :
آدرس ایمیل یا شماره تماس :
  دیدگاه :
 
       
   
افتخارات
دريافت گواهينامه ها، استانداردها و تقدیرنامه های ملی و بین المللی
افتخارات فرش ماشینی
فرش پامچال - نانو فرش