جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ایران در نخ اکریلیک خودکفا می‌شود

ایران در نخ اکریلیک خودکفا می‌شود

مدیرکل دفتر صنایع پوشاک و منسوجات وزارت صمت ضمن اشاره به پتانسیل حوزه فرش ماشینی کشور گفت: ایران در نخ اکریلیک خودکفا می‌شود.

محسن گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، ضمن تاکید بر اهمیت رقابت در بازارهای جهانی اظهار داشت: حضور در بازارهای جهانی به منطقه شناساندن محصول به مصرف‌کنندگان جهانی است و این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

وی ضمن اشاره به عوامل افزایش بهره‌وری در واحدهای تولیدی افزود: واحدها باید به دنبال تنوع محصول یا خدمات باشند تا بتوانند بهره‌وری خود را افزایش دهند و در این افزایش بهره‌وری دولت وظایفی داشته و واحدهای تولیدی نیز وظایفی بر عهده دارد.

مدیرکل دفتر صنایع پوشاک و منسوجات وزارت صمت با بیان اینکه صنایع فرش ماشینی کشور هم‌طراز بازارهای جهانی است، ابراز داشت: امسال جشن خوداتکایی نخ اکریلیک و در حوزه الیاف پلی‌استر نیز از بالا دست در اختیار ما است.

وی با بیان اینکه صنعت فرش ماشینی وضعیت خوبی دارد، افزود: صاحبان صنایع نیز در این حوزه فعالیت پررنگی دارند و این موضوع ارزشمند است در حالی که در صنعت نساجی کاملاً بخش خصوصی فعال است.

گرجی تصریح کرد: در حوزه فرش ماشینی تا یک میلیون دلار ظرفیت صادرات در کشور وجود دارد اما افزایش صادرات نیاز به مجموعه اقداماتی دارد و بحث بازگشت ارز هم باید اصلاح شود که یکی از مهم‌ترین موانع است.

0 0 رای‌ها
امتیاز شما
0 دیدگاه
بازخوردهای (Feedback) اینلاین
مشاهده همه دیدگاه‌ها
 
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است.