امیرحسین کمیلی، رئیس سازمان صمت استان اصفهان : اصفهان با تولید ۴۰ درصد از فولاد کشور، مزیت های بالقوه ای برای سرمایه گذاری در بخش جهانی دارد و نیاز است در این زمینه فعالانه وارد عمل شویم.

رئیس سازمان صمت استان اصفهان مطرح کرد؛

مزیت اصفهان برای سرمایه‌گذاری بین‌المللی در بخش فولاد و فرش

امیرحسین کمیلی، رئیس سازمان صمت استان اصفهان : اصفهان با تولید ۴۰ درصد از فولاد کشور، مزیت های بالقوه ای برای سرمایه گذاری در بخش جهانی دارد و نیاز است در این زمینه فعالانه وارد عمل شویم.

امیرحسین کمیلی با بیان اینکه استان اصفهان از نظر صنعتی با توجه به تعدد این واحدها، معادن و واحدهای صنفی و خدماتی ظرفیت خدماتی ویژه‌ای دارد، اظهار کرد: آهن و فولاد، مواد پتروشیمی، فرش ماشینی و محصولات شیمی آلی بیشترین مواد صادراتی اصتان اصفهان را تشکیل داد.

وی با اشاره به رشد صادراتی اصفهان در سال گذشته تاکید کرد: سال گذشته یک هزار و ۴۸۸ قلم کالا به ۱۰۴ کشور دنیا از اصفهان صادر شد.

مزیت‌های اصفهان در حوزه فرش

رئیس سازمان صمت استان اصفهان با بیان اینکه اصفهان مزیت‌های صادراتی مختلفی نیز دارد و به ویژه در حوزه فرش حرفهایی برای گفتن دارد، تاکید کرد: صنعت فرش امروزه به عنوان یک سفیر فرهنگی در دنیا شناخته می شود و در این میان فرش اصفهان از نظر کیفیت، زیبایی و نقش و نگار خاص و بی همتاست اما باید به جایی برسیم که مطابق خواسته بازار فرش تولید کنیم و از رقبای خود در عرصه جهانی عقب نیفتیم.

وی با بیان اینکه اصفهان قطب طلای کشور است اما به برندسازی در این زمینه توجه جدی نشده است، اضافه کرد: ما در حوزه طلا رتبه اول کارگاه های کشور را داریم اما در حوزه صادرات به ویژه در زمینه طلای ساخته شده و مصنوعات با مشکل روبرو هستیم.

کمیلی ادامه داد: همچنین اصفهان با تولید ۴۰ درصد از فولاد کشور، مزیت های بالقوه ای برای سرماه گذاری در بخش جهانی دارد و نیاز است در این زمینه فعالانه وارد عمل شویم.

نقش رفت و آمد هیئت‌های تجاری به استان اصفهان

وی نقش رفت و آمد هیئت‌های تجاری به استان اصفهان را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: رایزنان ایران در کشورهای همسایه در ایجاد این ارتباط و تبادل می توانند نقش مهمی ایفا کنند که در ای زمینه ضعیف عمل کرده ایم.

رئیس سازمان صمت استان اصفهان تاکید کرد: لازم است یک کارشناس در هر استان در این ارتباط تعیین شود تا با معرفی و احصای کامل ظرفیتها در هر بخش بتوانیم وارد عمل شویم.    
 
  نام و نام خانوادگی :
آدرس ایمیل یا شماره تماس :
  دیدگاه :
 
       
   
افتخارات
دريافت گواهينامه ها، استانداردها و تقدیرنامه های ملی و بین المللی
افتخارات فرش ماشینی
فرش پامچال - نانو فرش