نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: براساس آمار‌های موجود، ظرفیت واقعی صادرات فرش ایران حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون دلار است؛ اما آنچه که ثبت می‌شود، کمتر از ۲۰۰ میلیون دلار است.

در همایش توسعه صادرات فرش مطرح شد:

ظرفیت واقعی صادرات فرش ایران حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون دلار است

نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: براساس آمار‌های موجود، ظرفیت واقعی صادرات فرش ایران حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون دلار است؛ اما آنچه که ثبت می‌شود، کمتر از ۲۰۰ میلیون دلار است.

سید جواد حسینی‌کیا در همایش توسعه صادرات فرش ایران گفت: نگاه بلند مدت صادرات فرش تا افق ۱۴۰۴ باید بیش از یک میلیارد دلار باشد. باید براساس ذائقه مشتریانِ بازار صادراتی، تولید انجام دهیم. امروز می‌توان از استارتاپ‌های موجود در دنیا برای معرفی محصول و شناخت ذائقه مشتریان استفاده کرد.

نایب رییس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی افزود: صنعت فرش می‌تواند بهشت سرمایه‌گذاری باشد، اما نیاز دارد که اطلاع‌رسانی بهتری انجام شود. ضمن اینکه در بحث قانون‌گذاری اعلام آمادگی می‌کنیم. تولیدکنندگان در خط مقدم اقتصاد قرار دارند و در صنعت فرش بحث گسترش فرهنگ نیز مطرح است. لازم است فعالان این حوزه برای گسترش جهانی خود کار تکی را کنار بگذارند و با یکدیگر کار کنند.

افسانه محرابی مدیر کل دفتر منسوجات و پوشاک وزارت صمت هم در این همایش گفت: از ابتدای دهه پنجاه شمسی تولید فرش ماشینی در ایران آغاز شد و در حال حاضر ۲۸ هزار فرصت شغلی به صورت مستقیم در این زمینه ایجاد شده است.

محرابی تاکید کرد: در حال حاضر فرش ایران به عراق، افغانستان، پاکستان و چین و  چند کشور دیگر صادر می‌شود که امیدوار هستیم با توسعه صادرات، کشور‌های اروپایی نیز در سبد صادرات فرش ایران قرارگیرند. برای افزایش صادرات حمایت از تولید لازم است. همچنین بانک مرکزی نیز باید در جهت مقابله با تحریم‌ها مساعدت داشته باشد.

مدیر کل دفتر منسوجات و پوشاک وزارت صمت گفت: تولیدکنندگان نیز باید از ظرفیت‌های خود برای حضور در بازار‌های هدف استفاده کنند. ما پیشنهاد همکاری در حوزه تامین مواد اولیه و نوآوری را داریم. انتظار ما از همه دستگاه‌ها و نهاد‌های مربوط این است که در زمینه نقل و انتقال پول، شناخت بازار‌ها و حمل و نقل همکاری‌های لازم را داشته باشند.    
 
  نام و نام خانوادگی :
آدرس ایمیل یا شماره تماس :
  دیدگاه :
 
       
   
افتخارات
دريافت گواهينامه ها، استانداردها و تقدیرنامه های ملی و بین المللی
افتخارات فرش ماشینی
فرش پامچال - نانو فرش