تطبیق و هماهنگی فرش های ماشینی شرکت فرش پامچال با انواع دکوراسیون ها یکی از مهمترین عوامل در خرید فرش ماشینی است.

چه معیارهایی در انتخاب یک فرش میتواند تاثیرگذار باشد؟

تطبیق و هماهنگی فرش های ماشینی شرکت فرش پامچال با انواع دکوراسیون ها یکی از مهمترین عوامل در خرید فرش ماشینی است.

اگر قالی انتخاب شده ، هم از لحاظ رنگ و هم از لحاظ اندازه ، مطابق با محیط نباشد ، انتخابتان خوب نخواهد بود .

به طور مثال اگر فرشی که تهیه می کنید بزرگتر از فضای منزلتان باشد ، بر اثر تا زدن ممکن است آسیب به آن وارد شود و عمر آن کمتر می شود و هم از نظر زیبایی جلوه ندارد . برای انتخاب رنگ فرش توجه داشته باشید که همیشه سایز فرش را کوچکتر از فضای دکوراسیونتان انتخاب کنید تا فرش در نقطه مرکزی دید قرار بگیرد .

در انتخاب رنگ مناسب فرش برای هر فضای هم میتوان ایده های زیادی داد، مثلا برای اتاق کودک از میتوانید از رنگ های شاد استفاده کنید و یا برای اتاق ناهار خوری از رنگ چرک تاب مثل نقره ای یا فیلی استفاده کنید . فرش ماشینی با پالت لایت ، باعث ایجاد آرامش می شود و فضای منزلتان را بزرگتر نشان می دهد ولی باید توجه داشته باشید در مکان های پررفت و آمد از رنگ روشن استفاده نکنید . فرش های ۱۲۰۰ شانه گل برجسته را می توانید در فضاهای مانند : پذیرایی ، ناهارخوری ، اتاق نشیمن و سالن های بزرگ استفاده کنید .

آیا تراکم و شانه فرش در انتخاب آن تاثیر دارد؟

در مقالات گوناگون خوانده اید که هرچه شانه و تراکم فرش بالاتر رود ، قالی ظریف تر و زیباتر و باکیفیت بهتر و منسجم تر است . پس می توان به این نتیجه رسید که فرش های 1200 و 1500شانه از محصولات فرش 700 شانه باکیفیت تر است . اما بعضی از خریداران توجه بیشتری نسبت به پشت فرش دارن که بافت خوبی داشته باشد که البته درست است و مهمترین عامل در انتخاب فرش خوب ، این است که پشت قالی بافتش خوب باشد .

قسمت هایی که زبر و محکم باشد ، نشان این است که آن قسمت رفو شده است .

فرشهای آکریلیک ، بسیار معیار مناسبی در انتخاب قالی خوب است . از ویژگی های آن ، داشتن عمر بیشتر ، زیبا بودن و مقاوم در برابر انواع آسیب ها و شست وشو است . 

منابع الهام بخش دکوراسیون در انتخاب رنگ فرش چه تاثیری دارد؟

قبل از انتخاب رنگ فرش حتما به اطراف نگاهی بیندازید و ایده های دکوراسیونی که از قبل پیاده کرده اید را مشاهده نمایید . طیف رنگ های به کار رفته در آن را ببینید و با علایق و سلایق رنگی خود آشنایی بیشتری پیدا کنید و بعد از آن با توجه به تمام دانسته هایی که از محیط بدست آورید نسبت به انتخاب رنگ فرش خود اقدام نمایید .

 

بیشتر بخوانید:

     فرش تیره یا فرش روشن؟ کدام‌یک گزینه‌ی بهتری‌ست؟

     6 اشتباه رایج در انتخاب فرش و قالیچه که نباید انجام دهید

     
 
  نام و نام خانوادگی :
آدرس ایمیل یا شماره تماس :
  دیدگاه :
 
       
   
افتخارات
دريافت گواهينامه ها، استانداردها و تقدیرنامه های ملی و بین المللی
افتخارات فرش ماشینی
فرش پامچال - نانو فرش