آرشیو مقالات آرشیو اخبار
آسیب‌های کرونایی صنف فرش ماشینی و وعده‌های پوشالی دولت آسیب‌های کرونایی صنف فرش ماشینی و وعده‌های پوشالی دولت

رییس اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران گفت: ما در صنف‌مان حدود ۳۰ هزار پرسنل داریم، اگر این عده تعدیل می‌شدند مشکلات زیادی برای سازمان تامین اجتماعی پیش می‌آمد و در این صورت سازمان موظف بود به آن‌ها بیمه بیکاری بپردازد، اما ما واحد‌های صنفی‌مان را در تحمل هزینه حقوق کارگر قانع کردیم.


تولید سالانه ۷۰ میلیون مترمربع فرش ماشینی در آران وبیدگل تولید سالانه ۷۰ میلیون مترمربع فرش ماشینی در آران وبیدگل

رئیس اداره صنعت، معدن وتجارت شهرستان آران وبیدگل گفت:آران و بیدگل با تولید سالانه ۷۰ میلیون مترمربع فرش ماشینی در رتبه نخست تولید فرش کشور قرار دارد که سالانه ۲۰۵ میلیون دلار برای شهرستان ارزآوری داشته است.


فرماندار کاشان: واردات کالا از گمرک کاشان تسهیل شود فرماندار کاشان: واردات کالا از گمرک کاشان تسهیل شود

فرماندار ویژه کاشان با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان، اندیشیدن تدابیر و تمهیداتی در راستای تسهیل واردات کالا به این منطقه را خواستار شد.


جذب ۵ هسته فناور در سرای نوآوری فرش ماشینی دانشگاه آزاد اسلامی کاشان جذب ۵ هسته فناور در سرای نوآوری فرش ماشینی دانشگاه آزاد اسلامی کاشان

رئیس سرای نوآوری فرش ماشینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان از جذب ۵ هسته فناور جدید و انعقاد پنج تفاهم‌نامه با سازمان‌ها، ارگان‌ها و شرکت‌های خصوصی خبر داد.


آغاز فعالیت سرای نوآوری فرش ماشینی در کاشان آغاز فعالیت سرای نوآوری فرش ماشینی در کاشان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کاشان از اخذ مجوز سرای نوآوری فرش ماشینی برای دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان خبرداد و گفت: رییس اتاق بازرگانی کاشان، روسای اداره صنعت معدن و تجارت و استاندارد کاشان، چند تن از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی کاشان و صاحبان صنایع از اعضای سرای نوآوری فرش ماشینی هستند.


دستگاه بافت و گره‌زن ریشه فرش ماشینی تولید شد دستگاه بافت و گره‌زن ریشه فرش ماشینی تولید شد

یک شرکت دانش بنیان توانست دستگاه بافت و گره‌زن ریشه فرش ماشینی را تولید و دو نمونه رباتیک این دستگاه را نیز بسازد.


تولیدکنندگان کاشانی در انتظار تحقق وعده‌هایی که عملی نشد تولیدکنندگان کاشانی در انتظار تحقق وعده‌هایی که عملی نشد

شیوع ویروس کرونا موجب تعطیلی واحدهای صنفی و تولیدی در کشور به ویژه منطقه کاشان شد و این موضوع باعث شد تا واحدهای تولیدی متحمل ضرر و زیان‌های مختلفی با شیوع ویروس کرونا بشوند که آثار آن روز به روز نمود بیشتری پیدا می‌کند.دولت با شیوع ویروس کرونا مواردی را برای همکاری با تولیدکنندگان در زمینه‌های مختلف وعده داده است اما تاکنون این موضوع محقق نشده است.


کاهش شدید صادرات و راکد شدن تولید فرش در آران و بیدگل کاهش شدید صادرات و راکد شدن تولید فرش در آران و بیدگل

با اجرایی نشدن مصوبات دولتی ، میزان صادرات فرش ماشینی از 70 درصد در سالهای گذشته به کمتر از 25 درصد کاهش یافته است.


اصناف نیاز به چسب زخم ندارد چاره اساسی باید کرد اصناف نیاز به چسب زخم ندارد چاره اساسی باید کرد

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی تهران در خصوص تاثیر شیوع ویروس کرونا بر کسب و کار این صنف اظهار داشت: این صنف تنها سه ماه آخر سال را کسب و کار می کند که آن هم با آمدن کرونا از بین رفت.


گره کرونا بر تار و پود قطب تولید فرش ماشینی کشور گره کرونا بر تار و پود قطب تولید فرش ماشینی کشور

مشکلات کارخانه‌های فرش ماشینی و صنایع وابسته آران‌ و بیدگل، تامین‌کننده تولیدی بیش از ۵۰ درصد فرش کشور با شیوع ویروس کرونا در جامعه دوچندان شده است، مسوولان امر باید برای ادامه فعالیت‌های همه جانبه این واحدها در سال جهش تولید تدابیر ویژه‌ای بیندیشند.


حضور مسئولین شهرستان آران و بیدگل در شرکت فرش پامچال به مناسب روز جهانی کار و کارگر حضور مسئولین شهرستان آران و بیدگل در شرکت فرش پامچال به مناسب روز جهانی کار و کارگر

حضور صمیمانه جمعی از مسئولین شهرستان آران و بیدگل در واحد تکمیل فرش پامچال به مناسب روز جهانی کار و کارگر، در روز پنجشنبه یازدهم اردیبهشت 1399


تقدیر از پرسنل و مدیریت صنایع نساجی پامچال در روز کارگر با حضور روسای اداری و سازمانی شهرستان تقدیر از پرسنل و مدیریت صنایع نساجی پامچال در روز کارگر با حضور روسای اداری و سازمانی شهرستان

حضور صمیمانه جمعی از مسئولین شهرستان آران و بیدگل در واحد تکمیل فرش پامچال به مناسب روز جهانی کار و کارگر، در روز پنجشنبه یازدهم اردیبهشت هزار و سیصد و نود و نه


۲۸ درصد سهم ارزش صادرات استان مربوط به کاشان بوده است ۲۸ درصد سهم ارزش صادرات استان مربوط به کاشان بوده است

رسول کوهستانی پزوه مدیر کل گمرکات استان اصفهان اظهار کرد: ۲۸ درصد از سهم ارزش و ۲۴ درصد از سهم وزن صادرات گمرکات استان مربوط به گمرک کاشان بوده است.


رتبه نخست کاشان در صادرات فرش رتبه نخست کاشان در صادرات فرش

شهرستان کاشان ، با صدور بیش از سه میلیون و 2۰۰ هزار متر مربع فرش جایگاه نخست صادرات فرش ماشینی کشور را دارد.


سهم فرش ماشینی از سبد صادرات آران‌وبیدگل کاهش یافت سهم فرش ماشینی از سبد صادرات آران‌وبیدگل کاهش یافت

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت آران‌وبیدگل با اشاره به آمار کالاهای صادراتی این شهرستان در سال ۹۸، از کاهش سهم فرش ماشینی و صنایع وابسته نسبت به تولیداتی مانند میلگرد خبر داد.


۲ واحد تولید فرش ماشینی در کاشان پلمب شد ۲ واحد تولید فرش ماشینی در کاشان پلمب شد

رییس کمیته بازرسی، نظارت و تنظیم بازار ستاد مقابله با بیماری کرونا در کاشان گفت: ۲ واحد تولید فرش ماشینی در این شهرستان به دلیل بی‌توجهی به هشدارها و فعالیت برخلاف ضوابط این ستاد پلمب شده است.


صادرات کالا از کاشان ۶۰ درصد رشد داشت صادرات کالا از کاشان ۶۰ درصد رشد داشت

مسوول واحد ارزیابی گمرک استان اصفهان مستقر در کاشان گفت: میزان کالاهای صادراتی در سال ۹۸ هم از نظر ارزش و هم به لحاظ وزن در مجموع نسبت به سال پیش از آن، ۶۰ درصد افزایش داشته است.


ویروس کرونا؛ از طریق شستن فرش در قالیشویی‌ها منتقل می‌شود؟ ویروس کرونا؛ از طریق شستن فرش در قالیشویی‌ها منتقل می‌شود؟

مسعود مردانی فوق تخصص بیماری‌های عفونی و عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی درباره احتمال انتقال ویروس کرونا در مراکز قالیشویی، گفت: در این دوره زمانی انجام کار‌هایی مانند سپردن قالی برای شستشو جایز نیست، به این دلیل که احتمال انتشار ویروس در مرحله‌های مختلف مانند انتقال فرش با ماشین و یا حتی تکاندن فرش می‌تواند باعث انتشار ویروس کرونا شود.


افت ٤٠درصدى کسب و کار قالیشویان در نتیجه کرونا افت ٤٠درصدى کسب و کار قالیشویان در نتیجه کرونا

رییس اتحادیه قالیشویان با تاکید بر ثبات نرخ مصوب شست و شوى انواع فرش نسبت به سال گذشته، از افت ٤٠درصدى کسب و کار قالیشویان در پى شیوع ویروس کرونا و وضعیت اقتصادى نامناسب مردم خبر داد.


فرماندار شهرستان آران و بیدگل: راه اندازی شهرک صنایع دستی، فرش ماشینی و گردشگری در این شهرستان ابزاری برای تقویت اشتغال زایی و کارآفرینی است فرماندار شهرستان آران و بیدگل: راه اندازی شهرک صنایع دستی، فرش ماشینی و گردشگری در این شهرستان ابزاری برای تقویت اشتغال زایی و کارآفرینی است

فرماندار شهرستان آران و بیدگل با تاکید بر ضرورت راه اندازی شهرک صنایع دستی، فرش ماشینی و گردشگری در این شهرستان گفت: احداث این شهرک می تواند ضمن تقویت اشتغال زایی و کارآفرینی در معرفی هر چه بیشتر این شهرستان به ایرانیان و مردم دنیا مفید و موثر باشد.


آران و بیدگل قطب تولید فرش ماشینی در خاورمیانه آران و بیدگل قطب تولید فرش ماشینی در خاورمیانه

فرماندار آران و بیدگل: آران و بیدگل با 800 واحد صنعتی که بیش از 500 واحد آن به تولید فرش ماشینی مشغول هستند قطب تولید محصول با ارزش فرش ماشینی در کشور و خاورمیانه است.


آغاز به کار نمایشگاه لوستر، مبلمان و فرش ماشینی اهواز آغاز به کار نمایشگاه لوستر، مبلمان و فرش ماشینی اهواز

نهمین نمایشگاه لوستر و چراغ‌های تزئینی همزمان با هفتمین نمایشگاه مبلمان و جهیزیه و یازدهمین نمایشگاه فرش ماشینی و دستبافت از امروز، ۱۴ بهمن ماه در اهواز آغاز به کار می‌کنند.


نمایشگاه فرش ماشینی، کف پوش و موکت شهرکرد 98 نمایشگاه فرش ماشینی، کف پوش و موکت شهرکرد 98

هشتمین نمایشگاه تخصصی فرش ماشینی، کف پوش و موکت شهرکرد در تاریخ 14 الی 18 بهمن ماه 98 در نمایشگاه های بین المللی استان چهارمحال و بختیاری برگزار می گردد.


هجدهمین دوره نمایشگاه لوازم خانگی و فرش ماشینی استان گلستان در حال برگزاری است هجدهمین دوره نمایشگاه لوازم خانگی و فرش ماشینی استان گلستان در حال برگزاری است

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان گلستان گفت: هجدهمین نمایشگاه تخصصی لوازم خانگی، صوتی و تصویری، لوستر و فرش ماشینی گلستان در فضایی به مساحت ۶ هزار مترمربع با حضور ۵۰ تولید کننده در حال برگزاری است.


نشست شورای اداری و نشست با صاحبان صنعت فرش ماشینی و فعالان اقتصادی شهرستان آران و بیدگل نشست شورای اداری و نشست با صاحبان صنعت فرش ماشینی و فعالان اقتصادی شهرستان آران و بیدگل

با حضور استاندار اصفهان، معاونان و جمعی از مدیران استان؛ نشست شورای اداری و نشست با صاحبان صنعت فرش ماشینی و فعالان اقتصادی شهرستان آران و بیدگل تشکیل شد


نمایشگاه بین المللی کالاهای خانگی و فرش ماشینی در همدان نمایشگاه بین المللی کالاهای خانگی و فرش ماشینی در همدان

نوزدهمین نمایشگاه کالاهای خانگی و یازدهمین نمایشگاه فرش مشینی، کفپوش و صنایع وابسته در نمایشگاه‌های بین‌المللی همدان برگزار می شود.


ارسال بزرگترین فرش هزار و 200 شانه کاشان به جاکارتا ارسال بزرگترین فرش هزار و 200 شانه کاشان به جاکارتا

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان، بزرگترین فرش هزار و 200 شانه کاشان برای مفروش کردن یکی از مساجد جاکارتا به اندونزی فرستاده شد.


راه‌اندازی شهرک صنایع دستی، فرش ماشینی و گردشگری در شهرستان آران و بیدگل راه‌اندازی شهرک صنایع دستی، فرش ماشینی و گردشگری در شهرستان آران و بیدگل

فرماندار شهرستان آران و بیدگل: راه‌اندازی شهرک صنایع دستی، فرش ماشینی و گردشگری در این شهرستان می‌تواند ضمن تقویت اشتغال‌زایی و کارآفرینی در معرفی هر چه بیشتر این شهرستان مفید باشد


نمایشگاه فرش ماشینی، موکت و کفپوش مشهد 98 نمایشگاه فرش ماشینی، موکت و کفپوش مشهد 98

سه نمایشگاه ویژه لوازم منزل شامل بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی، هفدهمین نمایشگاه بین المللی صوتی و تصویری، دیجیتال و نهمین نمایشگاه تخصصی فرش ماشینی، موکت و کف پوش دوشنبه شب در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی مشهد دایر شد.


افزایش صادرات کالا از آران و بیدگل به خارج از کشور افزایش صادرات کالا از آران و بیدگل به خارج از کشور

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اصفهان؛ رئيس اداره صنعت ، معدن و تجارت آران و بيدگل گفت: صادرات كالا از اين شهرستان به مقصد كشورهاي خارجي در 9 ماه گذشته 30 درصد به نسبت مدت مشابه در سال قبل افزايش داشته است.


صادرات بیش از ۴۰۰ میلیون دلار فرش ماشینی صادرات بیش از ۴۰۰ میلیون دلار فرش ماشینی

صادرات فرش ماشینی از کاشان امسال بیش از ۴۰۰ میلیون دلار برای کشور ارز آوری داشته است.


کاشان، برخوردار از ظرفیت تقویت روابط اقتصادی تهران و داکا کاشان، برخوردار از ظرفیت تقویت روابط اقتصادی تهران و داکا

سفیر بنگلادش در ایران گفت: کاشان شهری صنعتی به ویژه در زمینه تولید فرش ماشینی است که یکی از واردکنندگان نخ، به عنوان مواد اولیه آن بوده و محل ارتباط اقتصادی بین دو کشور به شمار می‌رود که امیدواریم این ارتباط توسعه یابد.


اختتامیه نمایشگاه ملی فرش ماشینی در کاشان برگزار شد اختتامیه نمایشگاه ملی فرش ماشینی در کاشان برگزار شد

اختتامیه نمایشگاه ملی فرش ماشینی در کاشان با حضور شرکت‌کنندگان از سراسر کشور، مسئولان منطقه، استانی و کشوری در محل موقت برگزاری نمایشگاه‌های شهرستان کاشان شنبه شب برگزار شد.


نمایشگاه ملی فرش ماشینی در کاشان منشاء تحولات بزرگ است نمایشگاه ملی فرش ماشینی در کاشان منشاء تحولات بزرگ است

سیدجواد ساداتی‌نژاد، نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل ضمن اشاره به برپایی نمایشگاه ملی فرش ماشینی در کاشان گفت: نمایشگاه ملی فرش ماشینی در کاشان منشاء تحولات بزرگ است.


افتتاح نمایشگاه تخصصی فرش ماشینی و صنایع وابسته در کاشان افتتاح نمایشگاه تخصصی فرش ماشینی و صنایع وابسته در کاشان

نمایشگاه ملی فرش ماشینی و صنایع وابسته، روزسه شنبه 26 آذر در کاشان با حضور مسوولین استانی و شهرستانی افتتاح شد. این نمایشگاه با علی اکبرمرتضایی فرماندار ویژه کاشان، افسانه محرابی، مدیرکل دفتر صنعت نساجی و پوشاک ایران، ایرج موفق، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان و تنی چند از مدیران استانی و شهرستان کاشان کار خود را آغاز کرد.


نخستین نمایشگاه تخصصی فرش ماشینی و صنایع وابسته کاشان نخستین نمایشگاه تخصصی فرش ماشینی و صنایع وابسته کاشان

شرکت فرش پامچال از شما دعوت می‌نماید تا جدیدترین‌های حوزه فرش ماشینی را در نمایشگاه تخصصی فرش ماشینی و صنایع وابسته در کاشان مشاهده نمایید.


شانزدهمین نمایشگاه فرش قم گشایش یافت شانزدهمین نمایشگاه فرش قم گشایش یافت

شانزدهمین نمایشگاه فرش قم عصر سه‌شنبه طی آیینی با حضور بهرام سرمست استاندار قم، فرشته دست‌پاک رئیس مرکز ملی فرش ایران و جمعی از فعالان و صادرکنندگان فرش دستباف در محل نمایشگاه دائمی استان آغاز به کار کرد.


مأموریت‌های سرای نوآوری فرش با ۲ افق ملی و بین‌المللی مأموریت‌های سرای نوآوری فرش با ۲ افق ملی و بین‌المللی

محمد عصاریان، رئیس مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان با اشاره به ایجاد سراهای نوآوری در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: «سرای نوآوری فرش می‌تواند در دو افق زمانی به تخصصی‌ترین حامی شرکت‌های دانش‌بنیان و مرکز بین‌المللی خلاقیت و کارآفرینی در حوزه علوم و فناوری فرش ماشینی تبدیل شود.»


فرماندار شهرستان آران و بیدگل در دیدار مدیران شبکه ایران کالا؛ خواستار اختصاص برنامه تلویزیونی میز فرش ماشینی و تهیه و پخش مستندی از تولیدات فرش ماشینی و ظرفیت های کشاورزی و گردشگری شهرستان آران و بیدگل در این رسانه شد فرماندار شهرستان آران و بیدگل در دیدار مدیران شبکه ایران کالا؛ خواستار اختصاص برنامه تلویزیونی میز فرش ماشینی و تهیه و پخش مستندی از تولیدات فرش ماشینی و ظرفیت های کشاورزی و گردشگری شهرستان آران و بیدگل در این رسانه شد

دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در دیدار مدیران شبکه ایران کالا خواستار اختصاص برنامه تلویزیونی میز فرش ماشینی در شبکه‌های تلویزیونی و ازجمله شبکه ایران کالا به منظور تهیه و پخش مستندی از محصولات فرش ماشینی این شهرستان شد.


گشایش نهمین نمایشگاه خانه ومبلمان مدرن وچهارمین نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی، موکت وکفپوش تبریز گشایش نهمین نمایشگاه خانه ومبلمان مدرن وچهارمین نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی، موکت وکفپوش تبریز

نهمین نمایشگاه خانه ومبلمان مدرن و چهارمین نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی، موکت وکفپوش ایران-تبریز روز سه شنبه 21 آبان ماه 1398 در نمایشگاه بین المللی تبریز گشایش یافت.


نمایشگاه بین‌المللی فرش ماشینی کاشان نمایشگاه بین‌المللی فرش ماشینی کاشان

رئیس اتاق بازرگانی کاشان از برگزاری نمایشگاه فرش ماشینی از 26 تا 30 آذر در کاشان خبر داد.محمود تولایی در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین‌المللی فرش ماشینی در آذرماه اظهار داشت: منطقه کاشان ظرفیت بالایی در تولید فرش ماشینی کشور دارد و این پتانسیل می‌طلبد که نمایشگاه بین‌المللی فرش در این منطقه بر پا شود.


اقتصاد تک محصولی وابسته به فرش ماشینی، تهدیدی برای صنعت شهرستان آران‌ و بیدگل است اقتصاد تک محصولی وابسته به فرش ماشینی، تهدیدی برای صنعت شهرستان آران‌ و بیدگل است

دکتر اسماعیل بایبوردی در حاشیه بازدید از مجتمع فولاد کویر در آران‌ و بیدگل بیان کرد:تک محصولی بودن بخش قابل توجهی از حوزه اقتصاد به فرش ماشینی، تهدیدی برای بخش صنعت این شهرستان به شمار می‌رود، همچنین راه‌اندازی صنایع بالادستی و پایین دستی فولاد در این شهرستان ضروری است چرا که به عنوان صنعت مادر می‌تواند با خارج کردن منطقه از شرایط تک محصولی، بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ کارخانه و حرفه وابسته را نیز به تحرک وادار کند.


تأسیس سراهای نوآوری فرش و اسانس در واحد کاشان تأسیس سراهای نوآوری فرش و اسانس در واحد کاشان

مریم افتخاری معاون علمی (آموزشی-پژوهشی) دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان از تأسیس سراهای نوآوری فرش و اسانس در آینده نزدیک خبر داد، همچنین درباره برنامه‌های این واحد در حوزه فناوری و توسعه مراکز رشد اظهار کرد: شهر کاشان در حوزه فرش ماشینی، اسانس و عرقی


«آران و بیدگل» در رتبه دوم تولید فرش ماشینی جهان «آران و بیدگل» در رتبه دوم تولید فرش ماشینی جهان

دکتر «اسماعیل بایبوردی» در حاشیه همایش توسعه صادرات فرش ماشینی گفت: شهرستان آران و بیدگل با تولید سالانه ۵۰ میلیون مترمربع فرش ماشینی در رتبه نخست تولید فرش کشور و رتبه دوم تولید فرش ماشینی جهان پس از غازی عینتاب ترکیه قرار دارد.


فرش ماشینی کاشان گل سرسبد صنعت نساجی کشور فرش ماشینی کاشان گل سرسبد صنعت نساجی کشور

رئیس اتاق بازرگانی کاشان گفت:فرش ماشینی کاشان گل سرسبد نساجی کشور از لحاظ به روز بودن ماشین آلات است.


خوشه بازاریابی صنعت فرش ماشینی در کاشان ایجاد شود خوشه بازاریابی صنعت فرش ماشینی در کاشان ایجاد شود

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس گفت: برای رونق تولید و افزایش صادرات لازم است خوشه بازاریابی صنعت فرش ماشینی در کاشان ایجاد شود.


نمایشگاه ملی فرش ماشینی در ارزیابی ظرفیت های منطقه کاشان نقش بسزایی دارد. نمایشگاه ملی فرش ماشینی در ارزیابی ظرفیت های منطقه کاشان نقش بسزایی دارد.

رئیس اداره صنعت کاشان از برپایی نمایشگاه ملی فرش ماشینی در کاشان خبر داد و گفت: نمایشگاه ملی فرش ماشینی در ارزیابی ظرفیت های منطقه کاشان نقش بسزایی دارد.


رئیس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی و موکت تهران: قیمت فرش ماشینی در وضعیت مناسبی قرار دارد. رئیس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی و موکت تهران: قیمت فرش ماشینی در وضعیت مناسبی قرار دارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی و موکت درباره بازار فرش ماشینی اظهار کرد: با توجه به کاهش قیمت نخ و الیاف و ثبات قیمت ارز، قیمت ها در بازار کاهش داشته و قیمت فرش ماشینی در وضعیت مناسبی قرار دارد.


تامین مواد اولیه؛ مانعی در مقابل صنعت فرش ماشینی تامین مواد اولیه؛ مانعی در مقابل صنعت فرش ماشینی

محمد هادی کمالیان رئیس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی و موکت: هم اکنون تامین مواد اولیه، مشکل اصلی در این صنف به حساب می‌آید.


حضور فرش پامچال در نمایشگاه بین المللی فناوری نانو تهران حضور فرش پامچال در نمایشگاه بین المللی فناوری نانو تهران

نانو فرش پامچال، تنها نماینده صنعت فرش ماشینی در دوازدهمین نمایشگاه فناوری نانوی ایران.


تولید ۳۵ میلیون مترمربع فرش ماشینی در ۵ ماهه امسال تولید ۳۵ میلیون مترمربع فرش ماشینی در ۵ ماهه امسال

آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد که در پنج ماهه نخست امسال ۳۴ میلیون و ۹۰۱ هزار متر مربع فرش ماشینی تولید شده که نسبت به تولید ۳۳ میلیون و ۹۶۱ هزار متر مربع از این کالا در مدت مشابه سال گذشته ۲.۸ درصد افزایش داشته است


۷ روزمانده تا هفتمین دوره نمایشگاه فرش ماشینی زنجان ۷ روزمانده تا هفتمین دوره نمایشگاه فرش ماشینی زنجان

تا نمایشگاه فرش ماشینی، تابلو فرش، موکت، کفپوش و تزیینات منزل زنجان فقط ۷ روز باقی مانده است .


نمایشگاه فرش و تابلو فرش ماشینی خرم آباد نمایشگاه فرش و تابلو فرش ماشینی خرم آباد

نمایشگاه فرش و تابلو فرش ماشینی خرم آباد آغاز به کار کرد


شبیه‌سازی فرش دستباف قم، خطری جدی برای صنعت فرش شبیه‌سازی فرش دستباف قم، خطری جدی برای صنعت فرش

رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرش استان قم گفت: مشکل صنعت فرش قم، شبیه‌سازی فرش این شهر توسط تولیدکنندگان فرش ماشینی است.


افزون‌بر ۸۲ میلیون دلار کالا از آران‌ و بیدگل صادر شد افزون‌بر ۸۲ میلیون دلار کالا از آران‌ و بیدگل صادر شد

مجتبی محلوجی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: ۹۰ درصد صادرات ۶ ماهه نخست امسال از این شهرستان میلگرد، هشت درصد فرش ماشینی و ۲ درصد صنایع وابسته به فرش بود.


نمایشگاه دائمی فرش پامچال به بلوار یک منتقل شد. نمایشگاه دائمی فرش پامچال به بلوار یک منتقل شد.

بطور رسمی نمایشگاه دائمی فرش پامچال از محل دفتر مرکزی و کارخانه فرش پامچال به بلوار کارگر (اصلی یک)، روبه‌روی خیابان سازندگی (فرعی سه)، پلاک ۱۴۲ منتقل شد.


فرش ماشینی ایرانی؛ فاتح بازار کشورهای منطقه فرش ماشینی ایرانی؛ فاتح بازار کشورهای منطقه

یازدهمین نمایشگاه بین­‌المللی فرش ماشینی که از تاریخ ۲۲ تا ۲۵ شهریورماه در محل نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار شد، نشان داد که صنعت فرش ماشینی ایرانی، به رغم تمامی مشکلات و موانع، توانسته است به صورت تقریباً مطلق، بازارهای ایران را از آن خود کند


فرماندار شهرستان آران و بیدگل؛ در دومین روز از برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی فرش ماشینی در تهران حضور یافت فرماندار شهرستان آران و بیدگل؛ در دومین روز از برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی فرش ماشینی در تهران حضور یافت

دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در دومین روز از برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی کفپوش، موکت و فرش ماشینی کشور حاضر و از ۲۵ شرکت تولیدکننده فرش ماشینی شهرستان آران و بیدگل در این نمایشگاه بازدید کرد.


افتتاح نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی تهران افتتاح نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی تهران

یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی فرش ماشینی، موکت، کفپوش و صنایع وابسته و همچنین سومین نمایشگاه و جشنواره بین‌المللی قهوه ایرانی، جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ با حضور تولیدکنندگان و صنعتگران داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران آغاز به کار کرد


فرماندار شهرستان آران و بیدگل؛ از یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی فرش ماشینی کشور در تهران بازدید می کند فرماندار شهرستان آران و بیدگل؛ از یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی فرش ماشینی کشور در تهران بازدید می کند

دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل از یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی کفپوش، موکت و فرش ماشینی کشور و شرکت های تولیدکننده فرش ماشینی شهرستان آران و بیدگل حاضر در این نمایشگاه بازدید می کند.


کاشان، در سال آینده برگزار کننده نمایشگاه فرش ماشینی می شود کاشان، در سال آینده برگزار کننده نمایشگاه فرش ماشینی می شود

دکتر ساداتی نژاد، نماینده کاشان و آران بیدگل گفت دستور نهایی صادر شد که برنامه ریزی و اجرای نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی جمهوری اسلامی ایران به اتاق بازرگانی کاشان واگذار گردد.


افتتاح نخستین نمایشگاه تخصصی فرش ماشینی در استان فارس افتتاح نخستین نمایشگاه تخصصی فرش ماشینی در استان فارس

نخستین نمایشگاه تخصصی فرش ماشینی با حضور معاون وزارت صمت، در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان فارس در شیراز افتتاح شد.


کسادی بازار فرش ماشینی کسادی بازار فرش ماشینی

فرش ماشینی و موکت از جمله اقلام مورد نیاز خانوارها، به‌خصوص اقشار با درآمد متوسط و پایین است. با محمدهادی کمالیان- رئیس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی و موکت-گفت‌وگو کرده‌ایم.


کاشان میزبان نمایشگاه تخصصی فرش ماشینی و گلاب می‌شود کاشان میزبان نمایشگاه تخصصی فرش ماشینی و گلاب می‌شود

کاشان به عنوان میزبان نمایشگاه ملی تخصصی و فن بازار فرش ماشینی، گل و گلاب و صنایع وابسته در جریان نخستین نشست هم‌اندیشی اعضای ستاد اجرایی این نمایشگاه معرفی شد.


ما به شما ضمانت کتبی کیفیت می‌دهیم! ما به شما ضمانت کتبی کیفیت می‌دهیم!

کارت ضمانت فرش پامچال به لبه‌ی فرش وصل شده و کافیست برای فعالسازی ضمانت‌نامه، اطلاعات فرش را در وبسایت فرش پامچال ثبت کنید.


وابستگی شدید فرش ماشینی به دلار وابستگی شدید فرش ماشینی به دلار

یک تولیدکننده فرش ماشینی گفت: تولید فرش ماشینی در ایران وابستگی زیادی به قیمت دلار دارد.


نخستین نمایشگاه تخصصی فرش ماشینی، موکت، پرده و کالای خواب جنوب کشور در مرکز استان فارس نخستین نمایشگاه تخصصی فرش ماشینی، موکت، پرده و کالای خواب جنوب کشور در مرکز استان فارس

نخستین نمایشگاه تخصصی فرش ماشینی، موکت، پرده و کالای خواب جنوب کشور ۶ تا ۹ شهریور در مرکز استان فارس برگزار خواهد شد.


نمایشگاه فرش ، تابلوفرش، لوستر و چراغ‌های تزئینی -کرمانشاه نمایشگاه فرش ، تابلوفرش، لوستر و چراغ‌های تزئینی -کرمانشاه

نمایشگاه فرش دستباف و ماشینی، تابلوفرش، لوستر و چراغ‌های تزئینی با ۴۰ غرفه در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی کرمانشاه برگزار شد.


افزایش تولید کارتن، چرم و فرش ماشینی در بهار ۹۸ افزایش تولید کارتن، چرم و فرش ماشینی در بهار ۹۸

بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از کاهش تولید کاغذ و افزایش تولید کارتن، نئوپان، فرش ماشینی و چرم در بهار امسال دارد.


پیشنهاد نام گذاری روز ملی فرش از سوی مرکز ملی فرش ایران پیشنهاد نام گذاری روز ملی فرش از سوی مرکز ملی فرش ایران

روز ملی هنر- صنعت فرش دستباف ایران در دستور شورای فرهنگ عمومی قرار گرفت.


امسال میزبان 68 عنوان نمایشگاهی در فارس خواهیم بود امسال میزبان 68 عنوان نمایشگاهی در فارس خواهیم بود

مدیرعامل شرکت بین‌المللی نمایشگاه‌های فارس اعلام کرد که سایت نمایشگاهی فارس واقع در شیراز امسال و با برنامه ریزی دقیق، میزبان 68 عنوان نمایشگاهی خواهد بود.


ظرفیت بالای درخشش فرش ماشینی ایران در بازارهای جهانی ظرفیت بالای درخشش فرش ماشینی ایران در بازارهای جهانی

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی گفت: ارتقا سطح کیفیت تولید نقش موثری در خودنمایی فرش‌ ماشینی در بازار‌های جهانی دارد.


این بار کهنه های دل انگیز  پامچال به بازار آمدند. این بار کهنه های دل انگیز پامچال به بازار آمدند.

فرش های وینتیج به خانواده بزرگ محصولات پامچال اضافه شدند.


بیکاری در آران و بیدگل، حدود پنج درصد بیکاری در آران و بیدگل، حدود پنج درصد

آران و بیدگل با توجه به اینکه قطب تولید فرش کشور است، توانسته نرخ بیکاری خود را به کمتر از پنج درصد برساند.


نمایشگاه مبلمان و فرش ماشینی در اصفهان گشایش یافت نمایشگاه مبلمان و فرش ماشینی در اصفهان گشایش یافت

2 نمایشگاه تخصصی مبلمان راحتی و فرش ماشینی سه شنبه شب با حضور مسئولان استانی در محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان گشایش یافت.


برپایی دو نمایشگاه مبلمان راحتی و فرش ماشینی در اصفهان برپایی دو نمایشگاه مبلمان راحتی و فرش ماشینی در اصفهان

همزمان با برپایی دو نمایشگاه تخصصی مبلمان راحتی و فرش ماشینی، پل شهرستان میزبان طیف وسیعی از خانواده‌های اصفهانی می‌شود تا از آخرین محصولات این دو بخش بازدید کنند.


افزایش قیمت فرش ماشینی در شرایط اشباع بازار افزایش قیمت فرش ماشینی در شرایط اشباع بازار

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی و موکت از افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی قیمت فرش ماشینی از ابتدای سال جاری خبر داد و گفت: قیمت محصولات فرش ماشینی در یک سال اخیر رشد قابل‌ توجهی داشته و این در حالی است که بازار اشباع بوده و در رکود قرار دارد.


حمایت دولت از شرکت های دانش بنیان در حوزه فرش ماشینی حمایت دولت از شرکت های دانش بنیان در حوزه فرش ماشینی

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بر حمایت از شرکت های دانش بنیان در حوزه فرش ماشینی تاکید کرد.


رونمایی از کلکسیون های جدید، نقشه آیسا رونمایی از کلکسیون های جدید، نقشه آیسا

تاریخچه نقشه اصفهان به هزاران سال قبل بر می گردد، سیسیل ادواردز در کتاب ارزشمند خود با نام قالی ایران اذعان می‌دارد: “آیا نقوش و اشکال طرح‌های قالی ایران هر یک نمایانگر یک نظریه یا نوعی زندگی و وجود است؟


توسعه بازار فرش‌های نانویی تقویت شده با اکسیدروی توسعه بازار فرش‌های نانویی تقویت شده با اکسیدروی

شرکت فرش پامچال که اخیرا تولید انبوه فرش‌های نانویی را آغاز کرده، به دنبال توسعه بازار خود در خارج از کشور است. توزیع فرش‌های آنتی‌باکتریال این شرکت در داخل کشور آغاز شده و مذاکراتی برای صادرات به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس انجام شده است.


نمایشگاه تخصصی فرش ماشینی ایران نمایشگاه تخصصی فرش ماشینی ایران

با همت و کوشش اتاق بازرگانی کاشان،اتحادیه تولید کنندگان فرش ماشینی و صنایع وابسته، انجمن نساجی ایران و شرکت تعاونی فرش ماشینی آران و بیدگل نمایشگاه تخصصی فرش ماشینی ایران از تاریخ چهارم تا هشتم شهریور ماه در نمایشگاه شهر آفتاب تهران برگزار خواهد شد.


مزایای نمایشگاه بین‌المللی فرش ماشینی شهر آفتاب مزایای نمایشگاه بین‌المللی فرش ماشینی شهر آفتاب

رئیس کمیته فرش ماشینی کشور مزایای نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی شهر آفتاب را بر شمرد.


مجوز نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی در شهر آفتاب صادر شد. مجوز نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی در شهر آفتاب صادر شد.

مجوز برگزاری نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب صادر شد.


فرش ایرانی؛ عاری از باکتری و عوامل بیماری‌زا فرش ایرانی؛ عاری از باکتری و عوامل بیماری‌زا

شرکت فرش پامچال توانسته، با تکیه بر دانش و تجربه کارکنان و کارشناسان خود، با آزمودن فناوری نانو در تولید فرش ماشینی آکریلیک یک فرش نانویی را به تولید برساند.


بیش از ۸۰ میلیون مترمربع فرش ماشینی در کشور تولید شد بیش از ۸۰ میلیون مترمربع فرش ماشینی در کشور تولید شد

آمارهای منتشر شده وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۸۰ میلیون و ۱۸۱ هزار مترمربع فرش ماشینی از آغاز سال ۹۷ تا پایان بهمن ماه گذشته و کاهش ۵.۴ درصدی تولید در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۶ است.


مردم به جای فرش، موکت می‌خرند/ رییس اتحادیه: افزایش اجباری قیمت خواهیم داشت مردم به جای فرش، موکت می‌خرند/ رییس اتحادیه: افزایش اجباری قیمت خواهیم داشت

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی و موکت گفت: هایپر فروشان با تبلیغات گسترده که ما با برخی از آنها مخالف هستیم و به صورت کتبی این موضوع را به اتاق اصناف نیز اعلام کرده‌ایم ۷۰ درصد بازار را گرفته‌اند و خرده فروشان سطح شهری را دچار مشکل کرده‌اند


ایران یکی از ۶ کشورقدرتمند صادرکننده فرش ایران یکی از ۶ کشورقدرتمند صادرکننده فرش

فرش ماشینی نیمی از ارزش صادراتی صنایع نساجی ایران را تشکیل می دهد، به طوری که سالانه از حدود 700 میلیون دلار صادرات صنایع نساجی، بیش از 350 میلیون دلار آن مربوط به فرش ماشینی است.


همزمان با هفته کار و کارگر؛ فرماندار شهرستان آران و بیدگل با حضور در چند شرکت تولید فرش ماشینی از کارگران تجلیل کرد همزمان با هفته کار و کارگر؛ فرماندار شهرستان آران و بیدگل با حضور در چند شرکت تولید فرش ماشینی از کارگران تجلیل کرد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، همزمان با هفته کار و کارگر، فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان آران و بیدگل با حضور در چند شرکت تولید فرش ماشینی در شهرک های صنعتی سلیمان صباحی و هلال این شهرستان با تعدادی از کارگران این واحدهاص صنعتی و ت


نمایشگاه بین‌المللی صنایع فرش ماشینی در کاشان افتتاح شد نمایشگاه بین‌المللی صنایع فرش ماشینی در کاشان افتتاح شد

چهارمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع فرش ماشینی در دانشگاه آزاد اسلامی کاشان با حضور فرماندار و مسئولان شهرستان کاشان افتتاح شد.


18 کشور جهان، مقصد فرش های ماشینی تولیدی شهرستان آران و بیدگل 18 کشور جهان، مقصد فرش های ماشینی تولیدی شهرستان آران و بیدگل

فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست دکتر عباس رضایی استاندار اصفهان با جمعی از صاحبان صنعت شهرستان های آران و بیدگل و کاشان در اتاق بازرگانی کاشان گفت: 18 کشور جهان، مقصد فرش های ماشینی تولیدی شهرستان آران و بیدگل است.


آغاز ساخت نخستین مرکزتجارت بین المللی فرش ماشینی ایران آغاز ساخت نخستین مرکزتجارت بین المللی فرش ماشینی ایران

ساخت نخستین مرکزتجارت بین المللی فرش ماشینی ایران در آران وبیدگل آغاز شد.


فرش ماشینی ،عمده صادرات آران و بیدگل فرش ماشینی ،عمده صادرات آران و بیدگل

فرماندار آران و بیدگل گفت: فرش ماشینی با 81 میلیون و 738 هزار دلار نزدیک به 65 درصد از مجموع میزان صادرات و میلگرد با ارزش ریالی 43 میلیون و 638 هزار دلار نزدیک به 34 درصد میزان صادرات شهرستان آران و بیدگل را تشکیل می دهند.


تامین بیش از ۲۰۰۰۰متر مربع فرش برای مناطق سیل زده کشور تامین بیش از ۲۰۰۰۰متر مربع فرش برای مناطق سیل زده کشور

رئیس کمیته امداد امام (ره) آران و بیدگل گفت: با همکاری شهرهای کاشان و آران و بیدگل بیش از ۲۰۰۰۰متر مربع فرش برای مناطق سیل زده جمع آوری و ارسال خواهیم کرد.


حضور شرکت فرش پامچال در نمایشگاه بین المللی دموتکس ترکیه 2019 حضور شرکت فرش پامچال در نمایشگاه بین المللی دموتکس ترکیه 2019

نمایشگاه فرش و کف‌پوش دموتکس ترکیه 2019 از هفتم تا دهم اردیبهشت ماه 1398 در شهر قاضی انتپ ترکیه برگزار میگردد، فرش پامچال با حضور خود در نمایشگاه دموتکس ترکیه،محصولات خود را به بازدیدکنندگان معرفی می کند.


اهدای۹۳ تخته فرش ماشینی از سوی صنعتگران آران و بیدگل به سیل زدگان شمال کشور اهدای۹۳ تخته فرش ماشینی از سوی صنعتگران آران و بیدگل به سیل زدگان شمال کشور

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان آران و بیدگل از ارسال۹۳ تخته فرش، قالیجه و گلیم اهدایی صاحبان صنایع آران و بیدگل به مناطق سیل زده شمال کشور خبر داد و گفت: ارزش این محموله اهدایی یک میلیارد و یکصد میلیون ریال است.


چهارمین دوره نمایشگاه صنایع وابسته فرش ماشینی چهارمین دوره نمایشگاه صنایع وابسته فرش ماشینی

نمایشگاه تخصصی بین المللی صنایع وابسته فرش ماشینی کاشان در دانشگاه آزاد کاشان برگزار می‌شود. این نمایشگاه از روز دهم تا سیزدهم اردیبهشت ماه به همت مرکز تحقیقات فرش ماشینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان به‌عنوان اولین وتنها مرجع تخصصی پژوهش های کاربر


ضرورت راه اندازی صنایع نوین در راستای رونق تولید در آران و بیدگل ضرورت راه اندازی صنایع نوین در راستای رونق تولید در آران و بیدگل

فرماندار آران و بیدگل با تاکید بر ضرورت راه اندازی صنایع نوین و پیشرفته برای رونق بیشتر تولید در این شهرستان گفت: تک محصولی بودن صنعت فرش ماشینی برای شهرستان فرصت محسوب نمی شود و نیاز به برنامه ریزی جهت استقرار و توسعه دیگر صنایع شهرستان احساس می شود


صادرات فرش ماشینی به کشورهای اروپایی صادرات فرش ماشینی به کشورهای اروپایی

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی و موکت از صادرات فرش ماشینی به کشور‌هایی همچون چین، کانادا، افغانستان، عراق و اروپا خبر داد.


چین به بازار‌های اصلی فرش ایرانی اضافه می‌شود چین به بازار‌های اصلی فرش ایرانی اضافه می‌شود

رئیس مرکز ملی فرش گفت: به دنبال این هستیم که در آینده کشور‌های جدیدی از جمله کشور چین را به بازار‌های اصلی خود اضافه کنیم.


حضور شرکت‌های ایرانی در بخش فرش دستباف و ماشینی نمایشگاه بین المللی فرش و کفپوش شانگ‌های 2019 حضور شرکت‌های ایرانی در بخش فرش دستباف و ماشینی نمایشگاه بین المللی فرش و کفپوش شانگ‌های 2019

شرکت‌های تولیدی و صادراتی در بخش فرش دستباف و ماشینی در بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی فرش وکفپوش دوموتکس شانگ‌های ۲۰۱۹ در فضایی به وسعت ۳۵۲ مترمربع حضور می‌یابند.


صادرات سالانه ۱۰۰ میلیون دلار فرش ماشینی از آران و بیدگل به خارج از کشور صادرات سالانه ۱۰۰ میلیون دلار فرش ماشینی از آران و بیدگل به خارج از کشور

رئیس اداره صنعت، معدن آران و بیدگل گفت: آران و بیدگل دومین تولید کننده فرش ماشینی در جهان است و سالانه افزون بر ۱۰۰ میلیون دلار فرش ماشینی از این شهرستان به سایر کشورها صادر می شود.


صنایع دانش بنیان؛ راه خروج آران و بیدگل از اقتصاد تک محصولی صنایع دانش بنیان؛ راه خروج آران و بیدگل از اقتصاد تک محصولی

آران و بیدگل قطب تولید فرش ماشینی در کشور است که در شرایط کنونی با چالش هایی روبرو شده، اما کارشناسان حاضر در میزگرد ایرنای کاشان بر این اعتقاد هستند که با ایجاد صنایع تکمیلی و دانش بنیان می توان بر این مشکلات غلبه کرد و منطقه را از اقتصاد تک محصولی


فرماندار شهرستان آران و بیدگل بر ضرورت راه اندازی و تقویت کسب و کارهای اینترنتی و ICT پایه در شهرستان آران و بیدگل تاکید کرد فرماندار شهرستان آران و بیدگل بر ضرورت راه اندازی و تقویت کسب و کارهای اینترنتی و ICT پایه در شهرستان آران و بیدگل تاکید کرد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در بازدید جمعی از صاحبان صنعت فرش ماشینی و کارآفرینان شاغل در عرصه های ICT و IT این شهرستان از مراکز نوآوری هم آوا (آما) و شریف استیشن در تهران را تلاشی


وجود 80 شرکت ماشین سازی نساجی در ایران وجود 80 شرکت ماشین سازی نساجی در ایران

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی تولید کنندگان ماشین آلات و قطعات صنایع نساجی ایران از وجود 80 شرکت ماشین سازی و قطعه سازی در حوزه نساجی کشور خبر داد.


صادرات فرش و صنایع وابسته از آران و بیدگل افزایش یافت صادرات فرش و صنایع وابسته از آران و بیدگل افزایش یافت

اسماعیل بایبوردی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تشریح کرد: 567 میلیون دلار فرش ماشینی و صنایع وابسته آن از ابتدای دولت یازدهم تا کنون از آران و بیدگل به دیگر کشورهای جهان صادر شده است.


الزامات حضور فرش ایرانی در بازار عراق الزامات حضور فرش ایرانی در بازار عراق

حضور فرش ماشینی ایران در مرکز دایمی نمایشگاهی بازاریابی و صادرات کالاهای ایران در بغداد، بهانه ای شد تا مروری بر الزامات حضور و موفقیت این کالا در بازار عراق داشته باشیم.


برای شست‌وشوی فرش چقدر باید هزینه کرد؟ برای شست‌وشوی فرش چقدر باید هزینه کرد؟

رییس اتحادیه قالی‌شویان تهران بزرگترین معضل این صنف را فعالیت واحدهای غیرمجاز دانست و گفت: در سال جاری با وجود افزایش قیمت مواد شوینده و دستمزد، افزایش نرخ خدمات لحاظ نشده است.


تحریم‌های داخلی به صنعت فرش ضربه می‌زند تحریم‌های داخلی به صنعت فرش ضربه می‌زند

مدیرعامل اتحادیه سراسری تولیدکنندگان فرش دستباف ایران گفت: به راحتی می‌توانیم تحریم را دور بزنیم و تولیدات خود را در بازار‌های هدف عرضه کنیم، اما نمی‌توانیم با محدودیت و تحریم داخلی مقابله کنیم.


فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست اتاق فکر صاحبان صنایع فرش ماشینی این شهرستان؛ بر راه‌اندازی بازار مجازی و نمایشگاه فروش فرش و کریدور پیاده راهی فرش تاکید کرد فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست اتاق فکر صاحبان صنایع فرش ماشینی این شهرستان؛ بر راه‌اندازی بازار مجازی و نمایشگاه فروش فرش و کریدور پیاده راهی فرش تاکید کرد

دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست اتاق فکر صاحبان صنایع فرش ماشینی این شهرستان با تاکید بر ضرورت راه اندازی صنایع نوین و پیشرفته در شهرستان اظهار داشت: تک محصولی بودن صنعت فرش ماشینی برای شهرستان فرصت محسوب نمی شود و نیاز به


صنعت فرش ماشینی ایران پس از انقلاب ‌دگرگون شد صنعت فرش ماشینی ایران پس از انقلاب ‌دگرگون شد

صنعت فرش ایران با قدمتی هزاران ساله به عنوان میراثی ماندگار و هنری با سرپنجه قالی بافان ایرانی در دنیا هنرنمایی می‌کند.


افزايش 10درصدي توليد فرش ماشيني در آران و بیدگل افزايش 10درصدي توليد فرش ماشيني در آران و بیدگل

توليد فرش ماشيني شهرستان آران و بيدگل در مقايسه با پارسال، 10درصد افزايش يافته است.


نمایشگاه فرش ماشینی و تابلو فرش قم نمایشگاه فرش ماشینی و تابلو فرش قم

نمایشگاه فرش ماشینی و تابلو فرش قم که از مهم ترین نمایشگاه های فرش ماشینی در سال ۹۷ قرار است در شهر قم و در مورخه ۹ الی ۱۲ بهمن ماه ۹۷ برگزار شود.


تولید 150 هزار مترمربع فرش ماشینی در سال تولید 150 هزار مترمربع فرش ماشینی در سال

رئیس اتحادیه فروشندگان موکت و فرش‌های ماشینی گفت: در سال ۱۵۰ هزار متر مربع فرش ماشینی در کشور تولید می‌شود.


اولین نمایشگاه تخصصی فرش‌ماشینی جمهوری اسلامی ایران در عراق برگزار می‌شود اولین نمایشگاه تخصصی فرش‌ماشینی جمهوری اسلامی ایران در عراق برگزار می‌شود

اولین نمایشگاه تخصصی موکت، کفپوش و صنایع وابسته ۱۵ الی ۱۸ بهمن ماه ۱۳۹۷برگزار می‌شود.


نمایشگاه فرش‌های محرابی به مناسبت سالگرد افتتاح موزه فرش برگزار می‌شود نمایشگاه فرش‌های محرابی به مناسبت سالگرد افتتاح موزه فرش برگزار می‌شود

نمایشگاه فرش‌های محرابی به مناسبت فرارسیدن چهل و یکمین سالگرد افتتاح موزه فرش در این موزه برگزار می‌شود.


فرماندار شهرستان آران و بیدگل؛ خواستار برخورد با کم فروشی و احتکار کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید فرش ماشینی در این شهرستان شد فرماندار شهرستان آران و بیدگل؛ خواستار برخورد با کم فروشی و احتکار کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید فرش ماشینی در این شهرستان شد

دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست مشترکی با رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل، هیئت امنای شهرک صنعتی سلیمان صباحی و هلال و رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت این شهرستان گفت: نقش دستگاه های نظارتی مثل تعز


فرماندار شهرستان آران و بیدگل: حفظ صنعت‌فرش در کنار احداث شهرک‌صنایع‌نوین، باعث پویایی اقتصادی منطقه می‌شود فرماندار شهرستان آران و بیدگل: حفظ صنعت‌فرش در کنار احداث شهرک‌صنایع‌نوین، باعث پویایی اقتصادی منطقه می‌شود

اسماعیل بایبوردی، فرماندار شهرستان آران و بیدگل گفت: تک‌محصولی بودن صنایع در آران و بیدگل، می‌تواند آسیب‌زا باشد و راه‌اندازی شهرک صنایع نوین در راستای پویایی اقتصادی این شهرستان ضروری است.


صادرات ۱۱۵ میلیون دلار فرش ماشینی از آران و بیدگل به سرتاسر دنیا صادرات ۱۱۵ میلیون دلار فرش ماشینی از آران و بیدگل به سرتاسر دنیا

فرماندار آران و بیدگل گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۱۱۵ میلیون دلار فرش ماشینی از این شهرستان به نقاط مختلف دنیا صادر شده است.


نمایشگاه کالای ایرانی در رشت برپا شد نمایشگاه کالای ایرانی در رشت برپا شد

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان گیلان گفت:‌ نخستین نمایشگاه کالای ایرانی – خانه ایرانی در راستای تحقق شعار امسال و با هدف حمایت از محصولات داخلی در رشت گشایش یافت.


تغییرات عجیب ارزش صادراتی فرش و صنایع دستی در سال جاری+ جدول تغییرات عجیب ارزش صادراتی فرش و صنایع دستی در سال جاری+ جدول

صادرات فرش و صنایع دستی در ۸ ماه ابتدایی سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، تفاوتی عجیب و فاحش در زمینه ارزش و وزن صادراتی، از خود به جای گذاشت.


راه اندازی شهرک صنایع نوین در آران و بیدگل ضرورت دارد راه اندازی شهرک صنایع نوین در آران و بیدگل ضرورت دارد

فرماندار آران و بیدگل گفت:با توجه به تک محصولی بودن صنایع در آران و بیدگل (تولید فرش ماشینی) راه اندازی شهرک صنایع نوین در راستای پویایی اقتصادی این شهرستان ضروری است.


تشکیل اتاق فکر صاحبان صنعت فرش ماشینی تشکیل اتاق فکر صاحبان صنعت فرش ماشینی

فرماندار آران و بیدگل در جلسه ای با صاحبان صنایع گفت : صنعتگران می توانند در این اتاق فکر، با ارائه طرح ها و ایده های خود در جهت توسعه هرچه بیشتر صنایع این شهرستان ، مشکلات حوزه تولید و اشتغال خود را مطرح و پیگیری کنند.


فرماندار شهرستان آران و بیدگل: راه انداری شهرک صنایع نوین می تواند فرصتی برای رهایی از تک محصولی در این شهرستان باشد/ اتاق فکر صاحبان صنعت فرش ماشینی در فرمانداری تشکیل می شود فرماندار شهرستان آران و بیدگل: راه انداری شهرک صنایع نوین می تواند فرصتی برای رهایی از تک محصولی در این شهرستان باشد/ اتاق فکر صاحبان صنعت فرش ماشینی در فرمانداری تشکیل می شود

فرماندار شهرستان آران و بیدگل: راه انداری شهرک صنایع نوین می تواند فرصتی برای رهایی از تک محصولی در این شهرستان باشد/ اتاق فکر صاحبان صنعت فرش ماشینی در فرمانداری تشکیل می شود


37 طرح در داوری نخستین رویداد« ایده شو » نساجی یزد شرکت کرد 37 طرح در داوری نخستین رویداد« ایده شو » نساجی یزد شرکت کرد

37 طرح و ایده در نخستین رویداد استارتاپ (فناوری بالا) صنعت نساجی این استان با عنوان « ایده شو » در حاشیه دومین نمایشگاه تخصصی منسوجات خانگی و آیین گشایش سومین نمایشگاه تخصصی فرش ماشینی و موکت یزد شرکت کرد.


گشایش نمايشگاه فرش ماشيني و موکت در یزد +آلبوم عکس گشایش نمايشگاه فرش ماشيني و موکت در یزد +آلبوم عکس

در سومین نمایشگاه فرش ماشینی ، موکت و کفپوش 50 شرکت محصولات تولیدی خود را به نمایش گذاشته اند.


صادرات نساجی ۴۰ درصد افزایش یافت صادرات نساجی ۴۰ درصد افزایش یافت

مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) با اشاره به رشد ۲ درصد تولید و ۴۰ درصد صادرات نساجی به خارج از کشور در سال ۱۳۹۷ گفت: هم اکنون هفت هزار و ۹۰۰ واحد نساجی با ۲۶۰ هزار نفر در این بخش از صنعت کشور فعالیت دارد .


نمایشگاه تخصصی منسوجات خانگی در یزد گشایش یافت نمایشگاه تخصصی منسوجات خانگی در یزد گشایش یافت

دومین نمایشگاه تخصصی منسوجات خانگی یزد عصر سه شنبه با حضور مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) آغاز به کار کرد و همزمان سومین نمایشگاه تخصصی فرش ماشینی و موکت استان نیز گشایش یافت .


2 میلیون و 500 هزار بافنده در صنعت فرش کشور فعال هستند 2 میلیون و 500 هزار بافنده در صنعت فرش کشور فعال هستند

رییس مرکز ملی فرش ایران گفت: فرش دستبافت با جمعیت 2 میلیون و 500 هزار نفری فعال خود، بزرگترین صنعت کشور محسوب می شود.


صنعت فرش ایران تحت تاثیر تحریم‌های آمریکا صنعت فرش ایران تحت تاثیر تحریم‌های آمریکا

رسانه آمریکایی آسوشیتدپرس در گزارشی به بررسی بازار فرش ایران پس از تحریم‌ها پرداخته است.


نمایشگاه دوموتکس مکزیک نمایشگاه دوموتکس مکزیک

نمایشگاه دموتکس مکزیک در تاریخ ۱۵ تا ۱۹ اکتبر سال ۲۰۱۹ در مکزیکوسیتی برگزار خواهد شد.


افزایش ۲۰درصدی صادرات فرش ماشینی افزایش ۲۰درصدی صادرات فرش ماشینی

صادرات شرکت تعاونی تولیدکنندگان فرش ماشینی آران و بیدگل ۲۰درصد افزایش یافت.


مرحله اول موزه صنایع نساجی ایران راه‌اندازی می‌شود مرحله اول موزه صنایع نساجی ایران راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان در نشست شورای راهبردی موزه های استان اصفهان از راه اندازی موزه صنایع نساجی ایران در کاشان شهر ملی نساجی ایرانی همزمان با دهه فجر امسال خبر داد.


ابریشم های تقلبی، آینده فرش را تهدید می کند ابریشم های تقلبی، آینده فرش را تهدید می کند

رییس اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف اصفهان با بیان اینکه گران شدن مواد اولیه تولید فرش باعث شده جنس تقلبی این مواد وارد بازار شود، گفت: استفاده از این مواد توسط تولیدکنندگان فرش دستباف، کیفیت فرش دستباف اصفهان را کاهش می‌دهد.


نمایش فرش هایی با ترکیب معماری در موزه فرش نمایش فرش هایی با ترکیب معماری در موزه فرش

رئیس موزه فرش تهران از نمایش فرش های دستباف ایدری (ترکیب معماری و قالی بافی) از پنجشنبه ۲۹ آذر در محوطه این مکان تاریخی خبرداد.


نمایشگاه فرش ماشینی و تابلوفرش دستباف در تهران، از امروز آغاز به کار کرد نمایشگاه فرش ماشینی و تابلوفرش دستباف در تهران، از امروز آغاز به کار کرد

نمایشگاه خانه ایرانی ویژه عرضه فرش ماشینی و تابلوفرش دستباف، لوستر، مبلمان، دکوراسیون و کالای خواب از امروز، دوشنبه ۳دی در مجموعه چهلسرای مصلای امام خمینی برپا می‌شود.


ششمین نمایشگاه فرش ماشینی، موکت و کفپوش خرم آبادبرگزار می شود. ششمین نمایشگاه فرش ماشینی، موکت و کفپوش خرم آبادبرگزار می شود.

ششمین نمایشگاه فرش ماشینی، موکت و کفپوش خرم آباد، سوم الی هفتم دی ماه ۱۳۹۷، از ساعت ۱۵ الی ۲۱ در محل دائمی نمایشگاه‌های استان برگزار می شود.


صادرات فرش ماشینی؛ تامین کننده ۱۰درصد صادرات غیرنفتی صادرات فرش ماشینی؛ تامین کننده ۱۰درصد صادرات غیرنفتی

عضو هیئت مدیره ی اتحادیه ی فرش ماشینی: تولیدکنندگان فرش ماشینی توانسته اند ۳۷۴ میلیون دلار فرش صادر کنند لذا ۱۰ درصد از صادرات غیر نفتی ایران مربوط به صنعت فرش ماشینی است.


بازار فرش مشهد رونق ندارد بازار فرش مشهد رونق ندارد

عباس وحیدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی چند ماه گذشته صاحبان 70 پروانه کسب در زمینه فروش فرش ماشینی و موکت در مشهد پروانه فعالیت خود را باطل کرده اند.


میز کشوری صادرات فرش ماشینی به استان اصفهان واگذار شد. میز کشوری صادرات فرش ماشینی به استان اصفهان واگذار شد.

نشست میز کشوری توسعه صادرات فرش ماشینی در آینده نزدیک در شهرستان کاشان برگزار می شود.


94 میلیون متر مربع فرش ماشینی در سال 96 تولید شد. 94 میلیون متر مربع فرش ماشینی در سال 96 تولید شد.

وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد در سال گذشته 94 میلیون متر مربع فرش ماشینی در کشور تولید شد.


واحد نمونه بهداشت حرفه‌ای  در سال 1396 واحد نمونه بهداشت حرفه‌ای در سال 1396

تقدیر از کارشناس بهداشت حرفه ای شرکت صنایع نساجی پامچال به عنوان کارشناس نمونه شهرستان آران و بیدگل


تقدیر از پرسنل محترم فرش پامچال توسط مدیرعامل در روز جهانی کار و کارگر تقدیر از پرسنل محترم فرش پامچال توسط مدیرعامل در روز جهانی کار و کارگر

در روز جهانی کار و کارگر از پرسنل محترم فرش پامچال تقدیر بعمل آمد. 11 اردیبهشت برابر با اول مِی سال 2018 میلادی روز جهانی کارو کارگر می باشد.


حضور فرش پامچال  در نمایشگاه دموتکس ترکیه حضور فرش پامچال در نمایشگاه دموتکس ترکیه

4-7 اردیبهشت 1397 - سالن 2 - غرفه A300


همراه ما باشید در نمایشگاه دموتکس ترکیه همراه ما باشید در نمایشگاه دموتکس ترکیه

همراه ما باشید در نمایشگاه دموتکس ترکیه 2018، 4-7 اردیبهشت 1397


همراه فرش پامچال باشید در نمایشگاه دموتکس آلمان همراه فرش پامچال باشید در نمایشگاه دموتکس آلمان

نمایشگاه دموتکس هانوفر یکی از حرفه ای ترین نمایشگاه های تجاری در آلمان و جهان محسوب می شود که به طور انحصاری به صنعت نساجی، طراحی فرش و کفپوش و .... اختصاص داده شده است.


فرش پامچال بیست‌ساله شد. فرش پامچال بیست‌ساله شد.

آبانماه سال 96 بیستمین سال فعالیت موسسین شرکت صنایع نساجی پامچال در حوزه فرش ماشینی است.


 صادرات ۷۴ میلیون دلاری فرش ماشینی در سال ۹۶‎ صادرات ۷۴ میلیون دلاری فرش ماشینی در سال ۹۶‎

صنعت فرش ماشینی سالهاست که جایگاه خود را در میان سایر صنایع زیرمجموعه نساجی یافته و امروز حرفی برای گفتن دارد. مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت معتقد است صنعت نساجی کشور تاثیر بسیاری در تغییر صعودی شاخص‌های اقتصادی همچون اشتغال و ارزش افزوده دارد.


فرش پامچال،  غرفه‌ی برگزیده در نمایشگاه دموتکس قاضی‌انتپ فرش پامچال، غرفه‌ی برگزیده در نمایشگاه دموتکس قاضی‌انتپ

دموتکس مهم‌ترین رویداد نمایشگاهی فرش و کفپوش دنیاست که هر سال در سه کشور آلمان، چین و ترکیه برگزار می‌شود.


مراسم اهدای جوایز مسابقه مراسم اهدای جوایز مسابقه "هفته سلامت" فرش پامچال

همزمان با هفته سلامت، فرش پامچال مسابقه "سلامت" را برای پرسنل و خانواده های محترم ایشان برگزار کرد.


راه اندازی وبسایت جدید فرش پامچال راه اندازی وبسایت جدید فرش پامچال

وب سایت شرکت فرش پامچال در بهار 1396 با پشتیبانی سه زبان به روز گردید. خوشحالیم به اطلاع مشتریان و همکاران خود برسانیم، وب سایت رسمی شرکت فرش پامچال منتشر، بروز و از این پس در دسترس شما عزیزان قرار گرفت. این وب سایت جهت ارتقاء بهره وری و ایجاد ارتباط


افتخارات
دريافت گواهينامه ها، استانداردها و تقدیرنامه های ملی و بین المللی
افتخارات فرش ماشینی
فرش پامچال - نانو فرش