ابریشم های تقلبی، آینده فرش را تهدید می کند
رییس اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف اصفهان با بیان اینکه گران شدن مواد اولیه تولید فرش باعث شده جنس تقلبی این مواد وارد بازار شود، گفت: استفاده از این مواد توسط تولیدکنندگان فرش دستباف، کیفیت فرش دستباف اصفهان را کاهش می‌دهد.

ابریشم های تقلبی، آینده فرش را تهدید می کند.
رییس اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف اصفهان با بیان اینکه گران شدن مواد اولیه تولید فرش باعث شده جنس تقلبی این مواد وارد بازار شود، گفت: استفاده از این مواد توسط تولیدکنندگان فرش دستباف، کیفیت فرش دستباف اصفهان را کاهش می‌دهد.

حسن دردشتی با بیان اینکه اکنون در اصفهان مواد اولیه مرغوب و اصل به سختی به‌دست می‌آید، اظهار کرد: در کل اصفهان، پنج کیلو ابریشم چینی به سختی به دست می‌آید، بیشتر ابریشم‌های روسی و قرقیزستانی موجود در بازار نیز تقلبی است و متاسفانه در بافت‌ها به کار برده می‌شود، این اقدام در آینده به فرش اصفهان لطمه شدیدی خواهد زد.

وی با اشاره به افزایش سرسام‌آور قیمت همه اقلام تولید فرش دستباف، گفت: اقلام اصلی تولید فرش دستباف همچون ابریشم و پشم افزایش قیمت چشمگیری داشته اما قیمت فرش هنوز آن مقداری که باید باشد، نیست.

رییس اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف اصفهان خاطر نشان کرد: با وجود اینکه در چند سال اخیر فرش گران شده و برای مثال یک فرش که قبلا ۱۰ میلیون تومان بوده اکنون ۵۰ میلیون تومان است، اما این رقم نیز هنوز قیمت اصلی فرش نیست.
تولیدکنندگان فرش را یاری کنید.
دردشتی با بیان اینکه دولت هیچ اقدامی  برای تامین مواد اولیه برای تولید کنندگان انجام نداده‌ است، گفت: ما انتظار کمک مالی از دولت نداریم، تنها برای تامین مواد اولیه که به طور سرسام آوری گران و تقلبی شده، تولید کنندگانی که فرش‌های خوب تولید می‌کنند و سابقه طولانی در این حوزه دارند را یاری دهند تا صادرات فرش نیز رونق بگیرد.

وی با بیان اینکه رونق صادرات فرش وابسته به کیفیت تولید آن در کشور است، گفت: در حوزه تولید فرش، مسئولان باید توجه و رسیدگی بیشتری داشته‌ باشند.

رییس اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف اصفهان با بیان اینکه فرش دستباف نیاز به تبلیغ دارد، تصریح کرد: اگر به تولیدکنندگان کمک نشود، فرش خوب کم کم از رده خارج خواهد شد، متاسفانه مسئولان فقط صحبت می‌کنند اما عمل به آن مهم است.

دردشتی افزود: امسال پنجاهمین سالی است که در حوزه  تولید فرش دستباف فعال هستم و تازه مسئولان حرف از شناسنامه فرش می‌زنند این درحالی‌است که فرش من ۲۰ سال است، شناسنامه دارد و می‌توان از شناسنامه‌های فرش ما در کل کشور الگو گرفت.
منبع:ایمنا  • کلمات کلیدی

تاریخ بارگذاری 1397/10/03
     
  نام و نام خانوادگی :
آدرس ایمیل یا شماره تماس :
  دیدگاه :
 
       
   
افتخارات
دريافت گواهينامه ها، استانداردها و تقدیرنامه های ملی و بین المللی و برگزيده شدن به عنوان صادركننده نمونه و واحد نمونه استاندارد و کیفیت