آرشیو مقالات آرشیو اخبار
همه چیز در مورد تابلو فرش

تابلو فرش چیست؟ تابلو فرش ، تکه‌هایی کوچک از فرش هستند که قاب می‌شوند و به دیوارها آویخته می‌گردند ؛ آنها بیشتر جنبه‌ تزئینی دارند و به خانه‌ها رنگ ، اصالت و زیبایی می‌بخشند. تابلو فرش به خصوص در سبک کلاسیک ( یکی از سبک‌های دکوراسیون داخلی ) از عناص


کدام فرش بهتر است؟ کرک یا پشم!

پاسخ به این سوال ، به شما در خرید فرش کمک خواهد کرد تا بهترین انتخاب را داشته باشید. این روزها آن‌قدر فرش‌های متنوع در بازار موجود است که قبل از خرید بهتر است اطلاعات کافی درباره‌ فرش ها داشته باشید.


آشنایی با طرح و نقش گل فرنگ

نقش و نگارها در همه آثار هنری به عنوان اجزاء اصلی در خلق و پیدایش آن آثار در نظر گرفته شده و ابزاری هستند که به واسطه آنها می توان تاریخچه و ویژگی های آن اثر را شناسایی کرد.


ترمیم ریشه فرش دستباف و ماشینی

از زمان های گذشته تا به امروز فرش یکی از گرانبهاترین و پر ارزش ترین وسایل در خانه محسوب می گردد که بر اثر رفت و آمد و استفاده از آن در سال های متوالی، سبب آسیب و کثیفی در بافت و یا ریشه های فرش می شود


مزایای نخ هیت ست شده چیست؟

امروزه با پیشرفت دستگاههای بافندگی نخ هیت ست جایگاه ویژه ای بین تولید کنندگان فرش پیدا کرده است.


بهترین سایز و رنگ فرش برای دکوراسیون کدام است؟

در دکوراسیون خانه های ایرانی استفاده از فرش مناسب دارای اهمیتی بسیار بالایی می باشد که انتخاب درست فرش می تواند تناسب و زیبایی فوق العاده ای را به خانه و دکوراسیون ارائه کند.


استفاده از فرش و قالیچه های گرد در دکوراسیون اتاق خواب

قالیچه و فرش ها در دکوراسیون عناصر زیبایی هستند که علاوه بر اهداف تزئینی برای افزودن عملکرد به فضا نیز موثر بوده و سبب گرمتر نمودن فضا شده و همچنین می توانند راهکار خوبی برای هماهنگ نمودن رنگ ها در دکوراسیون، آسایش و امنیت فیزیکی بیشتر برای جلوگیری


بهترین تراکم در فرش ماشینی

تراکم فرش ماشینی در کیفیت و زیبایی فرش بسیار موثر است.تراکم فرش تعداد گره‌هایی است که در طول یک فرش و در هر یک متر مربع از آن می‌باشد.


تفاوت های چله ابریشم با چله پشم چیست؟

تفاوت های چله ابریشم با چله پشم ، باعث تفاوت‌هایی در فرش دستباف نهایی می‌شود. پیش از برشمردن تفاوت های چله ابریشم با چله پشم ،فرش پامچال در این مقاله قصد دارید اندکی از چله‌کشی برای شما توضیح داده تا بهتر با مطالب آشنا شوید.


آشنایی با روش شستن فرش های پوست و چرم

روش‌های شستشوی فرش ها بسته به نوع آنها و میزان ظرافتشان متفاوت است و شستشوی درست و اصولی آنها در حفظ کیفیت و افزایش طول عمرشان بسیار موثر است.


منظور از کپک و پوسیدگی فرش چیست؟

کپک همان قارچ است. رشد قارچ به عنوان کپک روی قالی، قابل مشاهده است و همچنین رشد آن می تواند ادامه داشته باشد اما با چشم غیر مسلح قابل دیدن نیست.


آشنایی با فرش ابریشم ماشینی

فرش ابریشم ماشینی در رنگ‌ها و طرح‌های متنوع روح ، رنگ ، جذابیت ، رویا و گرما را به دکوراسیون‌ خانه‌ها می‌آورد و گزینه‌ای مناسب برای دکوراسیون‌ کلاسیک ایرانی می‌باشد.


فرش ایرانی و کاربرد آن در دکوراسیون مدرن

فرش ایرانی بهترین نوع فرش در دنیا است که طرح های زیادی را شامل می شود. استفاده از فرش ایرانی در خانه های ایرانی از زمان های بسیار قدیم رایج بوده است.


نحوه صحیح تا زدن فرش به چه صورت است؟

نحوه صحیح تا زدن فرش در سالم ماندن آن بسیار موثر است. فرش ها عنصری بسیار مهم در دکوراسیون خانه‌ها هستند و با رنگ‌ها ، طرح‌ها و نقش‌های زیبایشان به خانه‌ها گرما ، صمیمیت و انرژی می‌بخشند.


چرا در دکوراسیون آپارتمان به فرش نیاز دارید ؟

اکثر اوقات، آپارتمان ها به خصوص در ایران فرش شده نیستند به این معنی که بسیاری از افرادی که به آپارتمان جدیدی می روند، به اجبار بایستی به فکر خرید فرش، قالیچه و یا کفپوشی مناسب برای منزل باشند. اما در واقع جدا از اجبار دلایل زیادی وجود دارد


بهترین انتخاب برای فرش آشپزخانه کدام است؟

اصولا انتخاب فرش مناسب برای خانه یکی از مهم ترین دغدغه های افراد برای چیدمان و دکوراسیون منزلشان است. معمولا هر بخشی از خانه نیاز به فرش متناسب با خود است و شما می توانید بر اساس دانسته ها و همین طور سلیقه خودتان فرش مناسبی را انتخاب نمایید.


ست کردن رنگ پرده و فرش در دکوراسیون منزل

فرش پامچال در این مقاله راهکارهایی در مورد ست فرش با پرده در اختیار شما می گذارد که با استفاده از آنها بتوانید بدون هزینه ی اضافی، دکوراسیون بهتری داشته باشید.


آشنایی با طرح و نقش شکارگاه

فرش دستباف انواع و اقسام طرح‌ها را دارد. از طرح و نقش شکارگاهی گرفته تا طرح ترکمن ؛ از طرح شاه‌عباسی گرفته تا طرح اسلیمی ؛ از طرح بته‌جقه تا طرح درختی. طرح‌هایی که با رنگ‌ها درمی‌آمیزند و هر کسی را مسحور خود می‌کنند. انگار قصه‌ای را از دل تاریخ روایت


چه فرشی بخریم؟فرش مدرن یا سنتی؟ ماشینی یا دستباف؟

فرش و قالی، در خانه ما ایرانی‌ها حرف اول را می‌زند. اما انتخاب فرش مناسب فقط منحصر به رنگ و طرح آن نیست و راز‌هایی درباره جنس فرش‌ها وجود دارد که بهتر است آنها را بدانید.


چیدمان دکوراسیون با فرش های طرح هندسی

فرش یکی از ضروری ترین وسایل در سالن پذیرایی است و اگر شما تمایل دارید دکوراسیون شیک و متفاوتی را در اتاق پذیرایی منزل تان ایجاد کنید بهتر است در انتخاب طرح و رنگ و اندازه فرش حساسیت لازم را به خرج دهید. پامچال در این مقاله به چیدمان دکوراسیون با فرش


راهنمای چیدمان دکوراسیون با فرش قرمز

خانه ها بدون فرش و قالی بی روح و سرد جلوه کرده و زیبایی کامل را ندارند. برای همین استفاده از فرش های مختلف و به رنگ های متنوع می تواند این خلاء را پر کرده و جلوه بسیار دیدنی به خانه های امروزی بدهد.یکی از طراحی ها دکوراسیون با فرش قرمز است.


۷ مزیت فرش تولید شده با رنگرزی طبیعی

در فرایند تولید فرش، رنگ کردن نخ پشم (یا نخ ابریشم) را رنگرزی می‌گویند. رنگرزی هم به روش سنتی و هم به روش صنعتی انجام می‌شود. مواد رنگزایی که برای رنگرزی استفاده می‌شود نیز ممکن است طبیعی یا شیمیایی باشند.


آشنایی با طرح و نقش بته جقه

طرح و نقش بته جقه یکی از طرح‌های معروف ایرانی است که در بسیاری از هنرها و صنایع ایرانی خصوصا در صنعت قالی باقی و گلیم بافی به کاربرده می‌شود. از طرح و نقش بته جقه به عنوان سروی سر به پایین نیز یاد می‌شود که نشانگر تواضع ایرانی است.


آموزش چله کشی گلیم

هنر گلیم بافی یکی از هنرهای بسیار مفید در ایران است و هنرمندان زیادی به آن روی آورده اند، در این مطلب در مورد توانایی آموزش چله کشی گلیم صحبت می کنیم.


هر آنچه در مورد چله کشی باید بدانید

مهمترین مرحله قبل از بافت هر گلیم و فرشی عملیات چله کشی آن می باشد که به روش های مختلفی صورت میگیرد. در واقع بدون داشتن یک چله بی عیب و نقص هرگز نمیتوان فرشی با کیفیت و با ظاهری مناسب تولید کرد.


تفاوت فرش‌های آکریلیک با فرش ابریشمی

امروزه فرش های زیادی هستند که مناسب با نوع نیاز افراد در مکان های مختلف از جنس و کیفیت متفاوتی هم برخوردارند. ما در این مقاله سعی داریم شما را با تفاوت فرش‌های آکریلیک با فرش ماشینی ابریشم آشنا سازیم تا از این طریق بتوانید راحت تر در خرید بهترین فرش


کیسی فرش چیست؟

هنگامی که در حاشیه و متن فرش‌ها جمع شدگی یا چین خوردگی دیده شود و قالی حالت اضافه و برجستگی در بخش‌های کناری داشته باشد فرش دارای کیسی است. طبیعتاً این عیب ظاهر فرش را زشت کرده و آن را بیشتر در معرض ساییده شدن قرار می‌دهد.


طراحی فرش

طراحی فرش، حرفه‌ای است که در آن طراح فرش نقشه بافت را با توجه به نقشی که قرار است بر روی فرش تولید شده باشد می‌سازد. این طرح می‌تواند بر روی کاغذ یا ابزار دیگر باشد.


آشنایی با فرش پوست و فرش چرم

فرش پوست و فرش چرم فرش های نفیسی هستند که زیبایی آنها دکوراسیون منزل و محیط کارتان را دو چندان خواهد کرد. جنس و رنگ فرش های چرمی متنوع است و تمام سلایق علاقه مند به این سبک را تحت پوشش قرار می‌دهند.


وجود چه فرش‌هایی در خانه ضروری است؟

خیلی کم پیش می‌آید که کسی از فرش‌های گرد ، کناره و یا پادری در خانه خود استفاده نکند و حداقل یکی از این فرش‌ها در هر خانه‌ای پیدا می‌شود. این فرش‌ها به ظاهر کوچک و کم اهمیت هستند که تنها برای پر کردن قسمت‌هایی از خانه به کار می‌روند و گاهی حتی موقع خ


آشنایی با طرح و نقش درختی در فرش های ایرانی

طرح و نقش درختی یکی از معروفترین طرح‌های ایرانی است که بیشترین کاربرد را در هنر و صنعت قالیبافی به ویژه فرش دستباف دارد.


مرغوبیت گلیم را چگونه تشخیص دهیم؟

در کارشناسی گلیم یا راه‌های تشخیص مرغوبیت گلیم، نکات ذیل باید مورد توجه قرار گیرد:


آشنایی با طرح و نقش اسلیمی

یکی از نقش‌ و طرح‌های ایرانی طرح و نقش اسلیمی است که در بسیاری از هنرها کاربرد دارد. یکی از هنرهایی که در آن از طرح اسلیمی فراوان استفاده می‌شود ، هنر قالیبافی است.


آشنایی با مشخصات فرش نایین

فرش نایین با ظرافت ترین فرش ایرانی است که شرکت فرش پامچال در این مقاله شما را با ساختار فرش نایین آشنا خواهد کرد با ما همراه باشید.


با اصول و معایب هنر گبه‌بافی آشنا شوید

باید توجه داشت که گبه در هر اندازه که بافته می‌شود، بستگی به نقشه، دار، مواد لازم بافت و ابزار بافت و مهارت کامل بافنده دارد. اگر در موارد مهم دقت و توجه نشود و با حوصله و رعایت اصول بافت انجام نگیرد بدون شک گبه بافته شده فاقد کیفیت و مرغوبیت می‌باشد


روشهای از بین بردن بوی نم فرش

بوی رطوبت و نم گرفتگی در هر مکانی ناخوشایند میباشد به خصوص اگر در محل سکونت این بو استشمام شود، در این صورت حتما به دنبال روش‌هایی برای از بین بردن بوی نم فرش خواهید بود


درباره طرح و نقش فرش شاه عباسی بیشتر بدانید

طرح و نقش‌های متعددی که بر روی فرش پیاده می‌شود نشان‌دهنده فرهنگ و اصالت یک قوم است. از آنجا که فرش و گلیم‌های بافته شده به دست هنرمندان ایرانی با ذوق و هنر آمیخته شده است ، در حال حاضر حرف اول را در جهان می‌زند.


آشنایی با طرح و نقش افشان

فرش ماشینی طرح افشان یکی از پر فروش ترین نقشه های فرش ماشینی می باشد و همه ساله تعداد زیادی از آن در بازار و نمایشگاه های فرش به فروش می رسد.


گلیم بافی؛ آمیزه ای رنگین از هنر و طبیعت

گِلیم یا پَلاس یکی از انواع صنایع دستی است که از ابریشم، موی بز، پشم گوسفند یا دیگر چهارپایان اهلی بافته و به عنوان زیرانداز یا پوشش از آن استفاده می‌شود.


اصول و قوانین پهن کردن فرش

فرش و قالی در دکوراسیون خانه ، به‌خصوص در خانه ما ایرانی‌ها ، حرف اول را می‌زند . اما انتخاب فرش مناسب فقط منحصر به رنگ و طرح آن نیست .باید بدانید فرش را کجا و چگونه پهن کنید


تغییر ارزان در دکوراسیون خانه با فرش گبه ماشینی

طرح‌های فرش‌های دستبافت و سنتی غالبا از هنر اصیل ایرانی نشات گرفته‌اند و هرکدام مفهوم و معنایی جدا دارند. فرش‌هایی که در واقع ریشه در فرهنگ و اصالت یک سرزمین داشته و به دلیل استفاده از نخ‌های طبیعی و هنر دست قیمت بالایی دارند و گران می‌باشند.


معرفی مراکز بافت گبه

گبه یکی از فرش های سنتی ایران است که به صورت دستی بافته می‌شود. گبه‌های دستباف ایرانی فرشهای پرز بلندی هستند که از پشم حیوانات بافته می‌شوند و خانه‌های روستایی و چادرهای عشایری را گرم نگه می‌دارند.


رنگ آمیزی گبه

معمولا گبه ها دارای رنگ آمیزی های زیبا و جذابی می باشند که اکثر گبه های بافته شده به استثنای تعداد محدودیشان دارای رنگ های گیاهی و طبیعی هستند. استفاده کردن از رنگ های طبیعی و گیاهی سبب اعتبار بخشیدن بیشتر به گبه ها می شود.


دلایل زرد شدن فرش بعد از شستشو + ۴ راه ساده برای برطرف کردن آن

مهم‌ترین دلیل زرد شدن فرش بعد از شستن، این است که احتمالا فرش را بعد از شستشو، به خوبی خشک نکرده و آب آن را که به احتمال خیلی زیاد آلوده هم بوده است، نگرفته‌اید. این تنها یکی از معایب شستن فرش در خانه است. شما در خانه، تجهیزات کافی برای شستن اصولی فر


فرش ایرانی چیست؟

پیشینه ای طولانی در زمینه بافت فرش ایرانی در قسمتهای مختلف ایران وجود دارد. انواع مختلف فرش با استفاده از رنگ ها و طرحهای مختلف که برگرفته از فرهنگ و هنر مناطق مختلف ایران است ، گستردگی و گوناگونی شگفت انگیزی را در پیش روی علاقه مند به این حوزه به نم


فرش دورو ابریشم(دویدوخ) چیست؟

شما به هر نقطه ای از ایران که سر بزنید انواع فرش های مختص با آن منطقه را مشاهده خواهید کرد که ویژگی های خاص خود را دارند. فرش دورو ابریشم نیز یکی از ارزشمندترین فرش های ایرانی است که بسیار مورد علاقه تجار خارجی است.


روش های امتحان کردن ابریشم فرش

در برخی از فرش های دستباف از جمله فرش های مربوط به کشورهای ترکیه و هند و پاکستان از ابریشم مصنوعی استفاده می شود ؛ همچنین در سال های اخیر در ایران نیز شاهد استفاده از ابریشم مصنوعی بوده ایم ، اما ویژگی خاص فرش ایرانی به اصل بودن ابریشم آن است.


گبه چیست؟

گبه یکی از فرش های سنتی ایران است که به صورت دستی بافته می‌شود. گبه‌های دستباف ایرانی فرشهای پرز بلندی هستند که از پشم حیوانات بافته می‌شوند و خانه‌های روستایی و چادرهای عشایری را گرم نگه می‌دارند.


رنگ های گیاهی فرش

رنگ بندی فرش یکی از موارد مهم در انتخاب فرش ( ابریشم یا ماشینی ) می باشد که هر خریدار به ان توجه می کند, که این رنگ ها, شامل سه رنگ اصلی ابی,قرمز,زرد می باشد. برای تهیه این رنگ ها می توان از گیاه های رنگرز استفاده کرد.


تکنیک های شستشوی تابلو فرش

فرش در فرهنگ ایرانی دارای جایگاهی خاص و مورد توجه است و همین امر باعث شده تا از آن بعنوان تابلو فرش نیز استفاده گردد و به خانه هایمان جلوه و زیبائی دو چندان بخشد. تابلو فرش ها به ندرت نیاز به شستشو دارند اما ممکن است با گذز زمان همین تابلو های نفیس


آشنایی با انواع گره در فرش های ایرانی

همانطور که میدانید فرش بافی و تولید انواع فرش دستبافت در مناطق زیادی از ایران با شیوه ها و تکنیکهای مختلف بافت رواج دارد و میتوان گفت این امر سبب ایجاد تنوع در انواع گره گذاری نیز شده است و در هر منطقه ای نسبت به شیوه ی مد نظرشان از گره های خاصی برای


فرش مدرن چه فرشی است؟

امروزه انواع فرش ماشینی به وسیله ی ماشین آلات نساجی بافته می شود. فرش ماشینی کلاسیک ، سنتی و مدرن از جمله فرش های ماشینی است که بسته به سلیقه ی افراد مورد توجه قرار می گیرد. این دسته از فرش های ماشینی از نظر قیمت، طرح و مدل با هم متفاوت است.


علت پرز دادن فرش های ماشینی چیست؟

اصولاً پرزدهی فرش های ماشینی یک مسئله ی طبیعی است ولی در برخی از مواقع به دلیل شدت بالای پرزدهی ، آزاردهنده می شود. در این مقاله علاوه بر این که اطلاعاتی را در مورد دلایل پرزدهی فرش های ماشینی بدست خواهید آورید با روش های از بین بردن پرزدهی فرش های م


چگونه از ریشه فرش ها محافظت کنیم؟

فرش یکی از مهمترین تجهیزات گاها تزیینی است که در خانه از آن استفاده می شود. در حال حاضر با توجه به گرانی انواع فرش ها مراقبت از آنها بیش از پیش ضروری به نظر می رسد. اگر از فرش ها به خوبی مراقبت نشود با گذشت زمان شاهد پوسیدگی و در نهایت پارگی در آنها


ست مبل با فرش قرمز در رنگبندی های متنوع و شیک

ست مبل با فرش قرمز از جمله نکاتی است که برای زیبایی منزل خود باید در نظر داشته باشید.


چگونه طول عمر فرش را افزایش دهیم؟

در مبحث افزایش طول عمر فرش ماشینی نکاتی وجود دارد که بارعایت آن‌ها میتوان سبب افزایش طول عمرفرش ماشینی شد:


انواع طرح و نقش در فرش اصیل ایرانی

طرح و نقش فرش ایرانی مانند سایر آداب و رسوم و فرهنگ این سرزمین در طول تاریخ دستخوش تحولات بسیاری شده است. در هر برهه تاریخی صفحه‌ای از تاریخ بر روی فرش ایرانی نقش بسته است که هنر مردمان ایران زمین را در قالب تار و پودهای فرش به تصویر می‌کشد.


فرش و اصول انتخاب طرح و رنگ

انتخاب رنگ مناسب، باعث برانگیخته شدن احساسات می شود، روحیه انسا ن را بهتر کند و محل مناسبی برای استراحت و ایجاد آرامش باشد.


تمیز کردن انواع لکه فرش ماشینی

صابون لباسشویی و شامپوی فرش ماشینی که قلیایی کمی دارند شوینده‌های خوبی برای فرش هستند .


10دلیل برای خرید فرش ماشینی

امروزه مد و سلایق بازار به سرعت در حال تغییر است . همانطور که رنگ سال به طور مداوم تغییر می کند طرح ها و نقشه های فرش نیز به روز می شود و با الهام گرفتن از وقایع روز تغییر می کند


برای شستشوی فرش این نکات را بخوانید

خیس کردن بیش از حد فرش، تمام بافت های فرش را تحت تاثیر قرار داده و خیس خواهد کرد


نحوه‌ ی تشخیص فرش ماشینی

با وجود آنکه به نظر می رسد برخی از فرش های ماشینی که با طرح های زیبا و الیاف مناسب بافته شده اند با توجه به ارزانی قیمت آنها از فرش های دست بافت نا مرغوب بهترند، ولی هیچگاه فرش ماشینی را با فرش دستباف در هر کیفیتی که باشد نمی توان مقایسه کرد.


توصیه های مهم برای صاحبان حیوانات خانگی در هنگام خرید فرش

شاید کسانی که حیوانات خانگی نگهداری میکنند به شدت به حیوانات خود علاقمند و وابستگی داشته باشند. اما وقتی قرار می شود فرش و دکوراسیون اتاق یا منزل خود را با در نظر گرفتن این مطلب طراحی کنند کمی کار مشکل تر می شود.


معرفی انواع نقشه کشی فرش

از دیرباز تا کنون فرش ایرانی به دلایلی چون زیبایی، ظرافت، طرح، بافت و رنگ در عرصه جهانی چنان دارای اعتبار است که به جرات میتوان گفت بعد از کالاهای نفتی، اولین کالای صادراتی کشور محسوب میشود.


بهترین انتخاب رنگ فرش ماشینی مناسب برای مبل و پذیرایی

انتخاب رنگ فرش یکی از عوامل بسیار مهم در زیبایی دکوراسیون است .


ترفندهایی برای شستن فرش های خانگی

شست‌وشوی فرش عملی حائز اهمیت بوده و تأثیر بسیاری در سلامت و طول عمر فرش ماشینی و دستبافت دارد. در شستشوی فرش به صورت خانگی و یا سنتی باید به عواملی اهمیت داد تا از آسیب‌دیدگی فرش جلوگیری کرد.


معرفی طرح و نقش فرش ایرانی

فرش ایرانی را میتوان از نظر طرح و نقش به دو گروه کلی تقسیم نمود، فرش هایی با طرح هندسی و فرش هایی با نقوش منحنی که به نام فرش های گلدار هم شناخته میشوند.


فرش ابریشم انتخاب افراد خاص

فرش یکی از مهم ترین عوامل در دکوراسیون داخلی منزل محسوب می شود، فرش ایرانی در انواع و طرح های مختلف برای فضاهای متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد.انتخاب یک فرش خوب می تواند نقش موثری در زیبایی دکوراسیون ما دارد.


تابلو فرش در دکوراسیون داخلی

به فرش‌هایی که در ابعاد کوچک‌تر بافته می‌شوند و جنبه هنری و زیبایی آنها برجسته‌تر از دیگر ابعادشان است و به عنوان یک کالای زینتی از دیوار آویخته می‌شوند، تابلوفرش می‌گویند.


نقشه کشی فرش ماشینی

برای بافت فرش ماشینی یک طرح مورد نیاز است تا بر اساس آن فرش بافته شود. طرح هایی مانند آثار زیبای موجود در طبیعت ،مکنونات قلبی، حیوانات ،گل و بوته و آثار زیبای خوش نویسی الهام بخش طراحان می باشد که با خلاقیت و مهارت خاص ، نقشه ها را به صورت تغییر یافت


سجاده فرش نماز

زیبایی و ارامش سجاده فرش ها باعث شده تا در بیشتر خانه های مسلمانان از آن استفاده شود و به خاطر طرح های زیبا و آرامش بخش آن باعث شده که فرد در حال عبادت آرامش بسیار زیادی پیدا کند.


ضمانت نامه فرش ماشینی

ضمانت نامه یک بیانیه و گاها یک تضمین است که به طرف متعهد ضمانت نامه سپرده می شود و او باید طبق مفاد ضمانتنامه مواردی را که متعهد شده است در قبال شخص روبرو انجام دهد.


همه چیز در مورد فرش گل برجسته

تولید فرش گل برجسته از پیشرفته‌ترین محصولات در صنعت فرش ماشینی در چند سال اخیر است، که با زیبایی چشم‌نواز و بی‌نظیری توانسته طرفداران خود را پیدا کند.


راه برطرف کردن مشکل پرز فرش چیست؟

حتما با این مسئله مواجه شده اید که هنگام خرید فرش و پهن کردن، پرزهای فرش آنقدر زیاد هستند که حتی وقتی روی فرش مینشینید تمام لباستان انبوهی از پرز و کرک فرش شده است.


دانستنی‌های فرش ماشینی

داشتن یک کالای تولیدی خاص بعنوان نماد یک ملت، جزوی از ویژگیهای هر کشور است. فرش ایران نیز نماد با ارزشی از کشورمان محسوب شده بطوریکه از دیرباز در دید همه ی کشورهای جهان؛ بعنوان کالایی با ارزش و زیبا شناخته شده است.


تشخیص کیفیت فرش ماشینی

فرش هایی که در بازار به فروش میرسند تفاوت های زیادی دارند و دلیل این تفاوت تنها در نقشه و طرح نیست بلکه در نوع دستگاه بافت و الیاف به کار رفته در این محصول است.


تفاوت فرش ماشینی با قالی

شما شاید از خودتان بپرسید که آیا قالی نیز دارای تفاوت با فرش است که باید گفت بله این دو با هم دارای تفاوت هستند . در ایران قدمت قالیبافی به حدود چند هزار سال قبل بر می گردد.


انتخاب فرش مناسب دکوراسیون منزل

یکی از مهمترین وسایل برای چیدمان دکوراسین منزل فرش است، که اگر با توجه به فضای خانه انتخاب شود علاوه بر جلوه زیبا به آرامش افراد خانه نیز کمک میکند .


تاثیر معماری مدرن در طرح فرش ماشینی

امروزه که مدرنیته همراه همه جوانب زندگی است ، با فرش هایی رو به رو میشویم که به قالی های دوران گذشته شباهت زیادی ندارد و همچنین در فروشگاه های عرضه فرش ماشینی تعداد زیادی فرش های ماشینی 700 شانه ، فرش ماشینی طرح 700 شانه ، فرش ماشینی 1000 شانه ، فرش


چگونه ریشه های فرش را سفید و منظم نگه داریم؟

آز آنجا که فرش ها در مکان هایی انداخته میشوند که افراد ممکن است با پای کثیف روی آن بروند یا در آشپزخانه و محیط های دیگر با مواد غذایی و یا آب میوه کثیف شوند و از آنجا که ریشه فرش سفید و حساس به کثیفی است و تمیز کردن ان کار بسیار دشوار است


ترفندهای کاربردی و مهم برای مراقبت از فرش و قالیچه

نکات زیر را دنبال کنید تا فرش و قالیچه‌ی خود را به بهترین شکل ممکن مراقبت و استفاده کنید.


برای خرید فرش ماشینی چقدر بودجه لازم است؟

خرید لوازم خانگی از جمله فرش، زمان و صبر زیادی می‌خواهد چون تنوع در طرح‌ها و‌ کیفیت فرش زیاد است و گاهی انتخاب از بین همه آن‌ها کار ساده‌ای نیست.


ویژگی های فرش ماشینی خوب

برای انتخاب بهترین فرش ماشینی به چندین نکته می‌بایست توجه شود که در ادامه این نکات را مشاهده خواهید نمود.


فرش اتاق کودک باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

فرش ها علاوه بر زیبایی باید دارای ویژگی هایی مهم دیگری نیز باشند زیرا فرش ها جزو وسایلی می باشند که با پوست بدن انسان دائما در تماس می باشند مخصوصا کودکانی که توانایی راه رفتن ندارند .کودکان دارای پوست حساس و لطیفی می باشند.


راهنمای انتخاب فرش ماشینی خوب

انتخاب از روی سلیقه و آزادی عمل در انتخاب تصمیم خرید فرش را حتی‌المقدور در مواقعی که بازار ساکت‌تر است عملی کنید و با بازدید از چند تجارتخانه معتبر و ملاحظه امکانات و تسهیلاتی که برای شما فراهم می‌کنند فرش مورد نظر خود را از میان مجموعه فرش‌های آنان


فرش یکپارچه و سفارشی چیست؟

بسیاری از محیط ها هستند که برای فرش کردن با مشکل مواجه هستند. اتاقهای منازل قدیمی، شرکتها، موزه ها، اماکن تاریخی و محیطهای وسیع و محیطهایی که فرش در اندازه های استاندارد شش متری و نه متری و دوازده متری و انواع قالیچه در آن جای نمیگیرد.


اصطلاح "هیت ست" در فرش ماشینی

اطلاح هیت ست مربوط به ویژگی نخ های به کار رفته در فرش ماشینی است.در حقیقت هیت ست به فرایندی گفته میشود که از طریق آن ، بافت درونی نخ ریسیده شده ، توسط بخار و حرارت تثبیت می شود.


روش های مراقبت از فرش ماشینی

برای مبارزه با آسیبهای وارده به فرش ماشینی، مبارزه از طریق مواد اولیه آن بسیار ساده است که نیاز به تخصص، اطلاعات و مهارت زیاد ندارد.


منظور از شانه و تراکم در فرش ماشینی چیست؟

اغلب وقتی برای خرید یک فرش ماشینی به فروشگاه فرش می روید یکی از نخستین چیزهایی که فروشنده به آن اشاره می کند، این است که این فرش چند شانه است . در باور عامه مردم شانه فرش تنها دلیل گران بودن قیمت آن است.


چه فرشی مناسب آشپزخانه می باشد؟

فرش در دكوراسيون منزل اهمیت بالایی دارد و تاثير بسيار زيادي در زيبايي منزل دارد اما در کنار زیبایی فرش مورد نظر بایه به مناسب بودن فرش برای محیط مورد نظر توجه کرد.


رابطه خصوصیات محیط با طرح و نقشه فرش

انتخاب فرش نیز مانند انتخاب دیگر لوازم دکوراسیون، تابع قوانین وسبک دکوراسیون به کار رفته در محیط است. پیش از خرید فرش، به انتخاب نقشه‌ای متناسب با سبک دکوراسیون فضای خانه‌تان بیندیشید.


الیاف مصرفی در فرش ماشینی چه ویژگی هایی دارد؟

به طور كلی از انواع مختلف نخ مانند پلی استر ریسیده و فیلامنت (یکسره)، اكریلیك و پلی پروپیلن به طور وسیع جهت تولید فرش ماشینی استفاده می شود در ادامه اقدام به ارائه اطلاعات جزئی تر در زمینه خواص و ویژگی های انواع نخ مصرفی در فرش ماشینی گردیده است.


راهنمای خرید فرش ماشینی

فرش‌های ماشینی با توجه به قیمت مناسب و کیفیت مطلوبشان جای خود را در بین افراد پیدا کرده اند و در سال‌های اخیر جایگزین مناسبی برای فرش‌های دستباف شده اند که انتخاب و خرید را با مشکل مواجه کرده است.


تفاوت فرش فانتزی و گلیم فرش

دو نوع گلیم فرش و فرش فانتزی دو سبک از پنج سبک فرش های پرزبریده هستند که دارای دوام بسیار زیادی هستند و این ویژگی به واسطه ی تراکم پرزها و تابیدگی محکم نخ ها می باشد. این ویژگی ها باعث می شوند فرش ماشینی ظاهر و کیفیت خود را با دوام بالایی حفظ کند.


به چه نكاتي در خريد فرش دقت كنيم

فرشي را انتخاب كنيد كه مناسب با احتياج شما و مطابق با بودجه شما و باب سليقه شما باشد. در موقع خريد بدون روي دربايستي و ملاحظه‌كاري از فروشنده بخواهيد تا تمام فرش‌هايي كه در فرم و اندازه دلخواه شما است نشان بدهد


پنج دلیل برای خرید فرش فانتزی

انواع فرش‌ ماشینی با داشتن کیفیت عالی توانسته‌اند جایگاه خود را حفظ کنند و از این نظر مورد توجه قرار گیرند تا ارزان بودن آن‌ها در مقایسه با فرش دستباف، تنها دلیل برای خرید فرش ماشینی نباشد.


ضدآب و ضد لکه کردن فرش و مبلمان

کارخانه nanovations استرالیا یکی از قوی ترین تولید کنندگان محصولات نانویی در دنیا می باشد. ​این شرکت در حال حاضر محصولی را برای ضد آب و ضدلکه کردن منسوجات، فرش و مبلمان تولید کرده که پس از استفاده، بدون تغییر رنگ و ظاهر و همچنین بدون تغییر .....


افتخارات
دريافت گواهينامه ها، استانداردها و تقدیرنامه های ملی و بین المللی و برگزيده شدن به عنوان صادركننده نمونه و واحد نمونه استاندارد و کیفیت